Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu

Rozpoczął się dyżur wakacyjny w goleszowskim przedszkolu

2020-07-02

Wraz z początkiem lipca rozpoczął się dyżur wakacyjny w Przedszkolu Publicznym w Goleszowie. Wakacyjna opieka w placówce zlokalizowanej przy ul. Grabowej 35 skierowana jest do dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 uczęszczały do przedszkoli, punktów i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy Goleszów, a których rodzice nie mają możliwości zapewnienia im opieki podczas wakacji.

 

Decyzja o otwarciu tylko jednego przedszkola w okresie wakacyjnym była poprzedzona wnikliwą analizą, a następnie została skonsultowana z dyrektorami gminnych placówek, którzy – w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy, a także bezpieczeństwo i zdrowie rodzin posyłających swoje dzieci do gminnych przedszkoli oraz ich pracowników – zaproponowali taki kierunek działań. Dyrektorzy zwrócili uwagę, iż w obliczu istniejącego wciąż zagrożenia otwarcie wszystkich jednostek mogłoby spowodować wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy.

 

Uruchomienie opieki nad dziećmi wiąże się z przestrzeganiem, zarówno przez placówkę oświatową jak i rodziców, wszystkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, które mają na celu zapewnienie bezwzględnego bezpieczeństwa dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu. Przed rozpoczęciem udziału dziecka w zajęciach wakacyjnych, rodzice poproszeni zostali o podpisanie stosownych zgód i oświadczeń, w tym np. na pomiar temperatury dziecka przed wejściem do placówki oświatowej. W przedszkolu m.in. zostały wyznaczone specjalne strefy zabaw i miejsca do dezynfekcji, ustawiono pojemniki na zabawki do dezynfekcji, zdezynfekowane i do kwarantanny oraz wyznaczono izolatorium.

 

Opieka wakacyjna potrwa do 31 sierpnia 2020 r.


Przedszkole w Goleszowie
Przedszkole w Goleszowie
Pomiar temperatury przed wejściem do przedszkola, fot. T. Lenkiewicz
Pomiar temperatury przed wejściem do przedszkola, fot. T. Lenkiewicz
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Izolatorium
Izolatorium
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT