Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

Obywatel.IT

Gmina Goleszów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem  Miłośników Dzięgielowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 31 360zł na szkolenia dla mieszkańców w ramach projektu "Obywatel.IT  - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim”

 

 

Dofinansowanie udało się pozyskać aplikując w naborze ogłoszonym przez koordynatora projektu "Obywatel IT" tj. Instytutu Pracy i Edukacji z siedzibą w Gliwicach, który pozyskał środki w ramach w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, działanie 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

Dzieki uzyskaniu pozytywnej oceny złożonego wniosku, w gminie Goleszów realizowany jest projekt grantowy pn. „Z komputerem za pan brat – podnosimy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Goleszów”. Projekt powinien zakończyć się do 30 września 2019 roku.

 

 

Celem projektu  jest wyrównanie szans edukacyjnych mieszkańców gminy poprzez doskonalenie umiejętności cyfrowych.  W ramach projektu zaplanowano także zakup sprzętu komputerowego, który zostanie wykorzystany do przeprowadzenia szkoleń, a następnie przekazany do dalszego wykorzystania w celach edukacyjnych przez szkołę.

 

 

 

Szkolenia dla naszych mieszkańców z zakresu poruszania się w sieci internetowej mediów społecznościowych, nadzoru rodzicielskiego, rolnictwa, biznesu i kultury zostaną przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Dzięgielowie i mają na celu zwiększenie aktywnego oraz wszechstronnego korzystania z nowych technologii w życiu codziennym.

 

Sprzęt zakupiony przez Gminę Goleszów, w ramach projektu, jest już na miejscu, terminy rozpoczęcia  szkoleń zostaną podane w najbliższym czasie.

 

 

Zachęcamy już dziś do udziału w szkoleniach.

 


Dodał Krystian Grzybek
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: marzec

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT