Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników w 2021 r.

2021-08-02

Do 31 sierpnia 2021 r. rolnicy z terenu gminy Goleszów mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wymagane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokumenty można złożyć w Urzędzie Gminy lub przesłać do goleszowskiego urzędu drogą pocztową.

 


Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego dostępny jest w Urzędzie Gminy Goleszów, a jego edytowalna forma, umożliwiająca uzupełnienie wszelkich niezbędnych danych, dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  oraz stronie gminy. Należy pamiętać, iż do wniosku konieczne będzie dołączenie faktur VAT lub ich kopii, stanowiących dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. Szczegółowe limity oraz warunki otrzymania zwrotu podatku w 2021 roku określone zostały na stronie internetowej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego).

 

Zwrot podatku będzie wypłacany w terminie od 1 do 30 października br. gotówką w kasie urzędu gminy lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. W 2021 roku zwrot podatku akcyzowego ustalony został w wysokości 1 zł do litra zakupionego oleju napędowego.


Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa
Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Panorama Goleszowska świętuje swoje 30-lecie. Tym bardziej zachęcamy wiernych Czytelników naszego gminnego informatora do lektury.

  Jubileuszowa Panorama Goleszowska

  21.10
  2021
  Panorama Goleszowska świętuje swoje 30-lecie. Tym bardziej zachęcamy wiernych Czytelników naszego gminnego informatora do lektury.
 • Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych Rolników do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

  Ogólnopolski konkurs dla rolników

  21.10
  2021
  Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych Rolników do udziału w II...
 • ul. Objazdowa

  Ulice Objazdowa w Bażanowicach oraz…

  21.10
  2021
  Zakończyła się modernizacja kolejnych dróg w gminie Goleszów. Tym razem udało się wyremontować ulice: Objazdową w Bażanowicach na...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT