Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Młodzi skoczkowie, fot. Tomasz Lenkiewicz

Mikołaj z Goleszowa w Wiśle

2016-11-30

W sobotę, 26 listopada, na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle Centrum odbył się Międzynarodowy Konkurs Skoków Narciarskich „Mikołaj z Goleszowa”. W zmaganiach sportowych, których organizatorem był Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Goleszów wzięło udział 94 zawodników podzielonych na 8 kategorii. Każdy z zawodników oddał po dwa skoki.

W konkursie wystartowali członkowie klubów narciarskich z Goleszowa, Bystrej, Szczyrku, Dąbrowy Górniczej, Jaroszowca, Łodzi, Zakopanego, Zagórza, Trzyńca, Frensztatu pod Radhosztem, Kozłowic i Rożnowa.

Poniżej przedstawiamy najlepsze wyniki osiągnięte w poszczególnych kategoriach, zaś w załączeniu pełne wyniki.

Kategoria: chłopcy 2009 i młodsi    Skocznia K 10
1. Adam Krenek TJ Rožnov pod Radhoštěm 10 m, 10,5 m
2. Marcin Waszek LKS Olimpia Goleszów 9,5 m, 10 m
3. Martin Opalka TJ Rožnov pod Radhoštěm 8 m, 8,5 m

Kategoria: chłopcy 2007, 2008 Skocznia K 20
1. Tymoteusz Cieńciała WSS Wisła w Wiśle 22,5 m, 22 m
2. Mikołaj Wantulok WSS Wisła w Wiśle 22,0 m, 21,5 m
3. Tymoteusz Dyduch LKS Klimczok Bystra 20,5 m, 21,5 m

Najlepsze miejsce zawodnika Olimpii
4. Filip Staszewski 21 m, 20,5 m

Kategoria: Junior E (chłopcy rocznik 2005, 2006) Skocznia 40
1. Wiktor Szozda WSS Wisła w Wiśle 39 m, 37 m
2. Daniel Skarka TJ Rožnov pod Radhoštěm 38 m, 36 m
3. Antoni Orawski LKS Olimpia Goleszów 35,5 m, 36 m

Kategoria: Junior D (chłopcy rocznik 2004, 2003) Skocznia 40
1. Michał Martynek Michał LKS Olimpia Goleszów 39,5 m, 39,5 m
2. Wojciech Troszok WSS Wisła w Wiśle 39,5 m, 38 m
3. Miłosz Krzempek WSS Wisła w Wiśle 39 m, 38 m

Kategoria: OPEN chłopcy Skocznia K 40
1. Przemysław Kuszel WSS Wisła w Wiśle 39 m, 39,5 m
2. Paweł Stwora LKS Klimczok Bystra 32 m, 32 m
3. Krzysztof Leśniak LKS Klimczok Bystra 30 m, 31 m

Kategoria: dziewczęta 2006 i młodsze Skocznia K 10
1. Sara Merendowa TJ Frenstat p.R. 8 m, 7,5 m
2. Helena Szurmanowa TJ TZ Triniec 7 m, 8 m
3. Nikola Kiersnowska WSS Wisła w Wiśle 3,5 m, 3 m

Kategoria: OPEN I Dziewczęta Skocznia K 40
1. Klara Ulrichowa TJ Frenstat p.R. 37,5 m, 38,5 m
2. Wiktoria Kiersnowska WSS Wisła w Wiśle 37 m, 35,5 m
3. Sabina Król AZS Zakopane 33,5 m, 34,5 m

Kategoria:  OPEN II dziewczęta Skocznia K 20    
1. Sara Tajner SS-R LZS Sokół Szczyrk 21 m, 21,5 m
2. Karolina Kiraga WSS Wisła w Wiśle 20,5 m, 19 m
3. Wiktoria Przybyła SS-R LZS Sokół Szczyrk 19,5 m, 19,5 m

W kategorii dziewcząt oraz Open chłopców "Olimpia" nie wystawiła swoich zawodników.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczali: Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, Przewodniczący Rady Gminy Goleszów Bogusław Konecki oraz Prezes LKS „Olimpia” Goleszów Piotr Waszek.

Dodatkowo, okazałymi pucharami marszałka województwa śląskiego zostali wyróżnieni: najmłodszy zawodnik – Kacper Błaszczak (rocznik - listopad 2010 r., LKS "Klimczok" Bystra), najstarszy zawodnik – Zbigniew Cieślar (rocznik 1971) oraz zawodnik, który oddał dwa najdłuższe skoki – Michał Martynek, LKS "Olimipa" Goleszów.

Zawody dofinansowali: Gmina Goleszów, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie (Program „KLUB”), Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Śląsko Beskidzki Związek Narciarski.

LKS „Olimpia” Goleszów składa serdecznie podziękowania firmom - sponsorom, którymi byli: Wa-Wi Trans z Kóz, MEGAT z Goleszowa, Hurtownia „ARTCHEM” z Ustronia, Hurtownia MEGA SPORT z Bielska - Białej, Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. z Pszczyny, Zakłady Mięsne „Jurgast” z Wisły, Rejonowa Spółdzielnia „Samopomoc” z Cieszyna, Piekarnia Cukiernia Bethlehem z Pierśćca, „Trumpf Mauxion Chocolate” ze Skoczowa, „Tago” Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tadeusz Gołębiewski z Radzymina, Zakład Produkcyjny „Sobik” ze Skoczowa, Firma Handlowa AmiPol sp. j. Polok & Polok z Cieszyna, Restauracja „Marlin” z Bażanowic, „Kargo” z Goleszowa, RKS Goleszów, Restauracja „Sielanka” z Ustronia, FAMEKS z Goleszowa, Zakład Kominiarski Waszek sp. j., Waldemar Ochmyt (osoba prywatna).


                            


Młodzi skoczkowie, fot. Tomasz Lenkiewicz
Młodzi skoczkowie, fot. Tomasz Lenkiewicz
  

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
luty 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: luty

2023/02/1 2023/02/4 2023/02/11
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT