Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Wspomnień czar „Przy kołoczu o Puńcowie”

W minioną sobotę na sali puńcowskiego OSP odbyło się niezwykłe wydarzenie. Na spotkanie pn. "Przy kołoczu o Puńcowie" zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Fajer Babki Puńców przybyło liczne grono mieszkańców sołectwa oraz gości z sąsiednich miejscowości.

Spotkanie przebiegało pod znakiem wspomnień o minionych czasach, które można było śledzić na wyświetlanych archiwalnych zdjęciach. Wpasowały się w ten klimat przygotowane przez gospodynie potrawy z dawnych lat, popularne niegdyś w wielu domach na Śląsku Cieszyńskim: przepyszna żebroczka i kwaśnica oraz rewelacyjne kołacze, którymi można było delektować się przy filiżance kawy lub herbaty.

Zebrani z zaciekawianiem wysłuchali prelekcji Michaela Morysa-Twarowskiego o niektórych rodach zamieszkujących przez wieki Puńców, a także o tym, jak szukać informacji, aby odkryć swoje korzenie. 

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa prac Jana Gluzy. Na prezentowanych grafikach i obrazach można było zobaczyć świat z dawnych lat, często już zapomniany lub zachowany tylko w pamięci najstarszych mieszkańców Puńcowa.    

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie