Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Szymon Krużołek i Robert Niemiec na podium 53. Rajdu Świdnickiego

Szymon Krużołek z Kozakowic oraz pochodzący z Godziszowa Robert Niemiec wzięli udział w 53. Rajdzie Świdnickim, który odbył się w dniach 26–27 kwietnia jako inauguracyjna runda sezonu Millers Oils Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Związani z naszą gminą rajdowcy startowali w klasie C2, obejmującej samochody do 2000 cm³.

W przypadku duetu związanego z gminą Goleszów był to Seat Ibiza GTI 16V. Rajd składał się z dwóch etapów w sobotę i niedzielę. Zawodnicy mieli łącznie do pokonania 455 km trasy w tym 147 km podzielonych na 11 odcinków specjalnych, w których mierzyli się na czas. Szymon Krużołek (pilot) oraz Robert Niemiec (kierowca) prowadzili w swojej klasie od samego początku, niestety konkurenci nie dotarli do mety, co doprowadziło do tego, że załoga Seata sama stanęła na podium trudnego rajdu.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

16.06 2025

Bezpłatne warsztaty florystyczne dla mieszkańców gminy Goleszów

godz. 15:00 do 21.07.2025 18:00
Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszowie, ul. Szkolna 7 (tymczasowa siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie)
02.07 2025

Wakacje z gminną biblioteką - bezpłatne gry i zabawy co środę w bibliotece!

godz. 10:00 do 27.08.2025 11:30
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Czerwiec 2025

Zapraszamy do lektury najnowszego, czerwcowego wydania „Panoramy Goleszowskiej”! Jak zawsze znajdą w nim Państwo barwne podsumowanie wydarzeń z życia naszej gminy – od ważnych inwestycji, które realnie wpływają na komfort mieszkańców, po relacje z pikników, festynów i imprez plenerowych, które tchnęły życie w nasze miejscowości.

W tym numerze zapowiadamy również nadchodzące atrakcje – w tym Plażę Goleszów, czyli letnią imprezę plenerową dla całych rodzin. Warto także zajrzeć do działu Podpowiedzi urzędowe, gdzie czeka m.in. zaproszenie do konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji gminy. Każdy głos się liczy!

Życzymy przyjemnej lektury i słonecznego początku lata!

Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie