Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Sukcesy szachistów Olimpii Goleszów

Bardzo udany tydzień odnotowali zawodnicy Olimpii Goleszów. Brali oni udział w zawodach organizowanych w Polsce oraz Czechach.  

Podczas rozegranych we wtorek 26 września, w katowickim Spodku Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół, Nikodem Cieślar wygrał turniej klas trzecich, a Michał Niesyt był piąty w turnieju ósmoklasistów. Osiągnięte lokaty są niezwykłe z uwagi, na to iż zagrało blisko 1200 szachistek i szachistów. 

W sobotę 30 października rozegrano Mezinárodní šachový turnaj OPEN ORLOVÁ 2023, który wygrał IM Maciej Mroziak, klasyfikację do 14 lat wygrał Mateusz Macura, najlepszy w kategorii do 12 lat był Kuba Kałuża.

Członkowie Olimpii Goleszów uzyskali świetne wyniki na rozegranych w weekend w Ustroniu Mistrzostwach Śląska w Szachach Błyskawicznych, zdobywając cztery medale: Maja Nieckarz złoty w D16, Mateusz Macura srebrny w C14 i dwa brązowe Kuba Kałuża w C12 i Nikola Herezy w D16.

29 października na Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie, rozegrany zostanie jubileuszowy 50. Turniej Mokate, a będzie to już 177. Turniej szachowy rozgrywany w Goleszowie od 2001 roku. W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów z rozgrywkach oraz do pokibicowania. Turnieje organizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz przy wsparciu Gminy Goleszów, a fundatorem wszystkich nagród jest firma MOKATE.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

08.12 2023

Rozświetlenie choinki w gminie Goleszów

godz. 16:00
Plac przy Urzędzie Gminy w Goleszowie
09.12 2023

Spotkanie świąteczne i kiermasz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy

godz. 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Listopad 2023

Listopadowy numer Panoramy informuje m.in. o tym, jak głosowali mieszkańcy naszej gminy w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. U progu zimy istotne dla wielu mieszkańców będzie również ogłoszenie o sprzedaży groszku węglowego oraz przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie kominiarskim. Ponadto w niniejszym numerze nie brakuje doniesień o zakończonych i zaplanowanych inwestycjach w gminie Goleszów, a także relacji z uroczystości i jubileuszy obchodzonych w minionym miesiącu. Zapowiedź wydarzenia, jakim jest rozświetlenie choinki, wieńczy niniejsze wydanie i pozwala przenieść się myślami w nadchodzący magiczny czas…

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie