ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Sukcesy skoczków na Orlen Cup Kids w Chochołowie

W czwartek, 28 marca w Chochołowie odbyła się ostatnia w tym sezonie edycja Orlen Cup Kids. W ramach rywalizacji młodych skoczków przeprowadzono konkurencje w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Wśród uczestników nie zabrakło mieszkańców Gminy Goleszów, którzy reprezentując Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Goleszów zajęli aż cztery miejsca na podium. Wśród naszych zawodników medale zdobyli dziś Arkadiusz Szturc, który wywalczył 1. miejsce i złoty medal oraz Dawid Włodyka, który zdobył 3. miejsce i brązowy medal. Obaj skoczkowie rywalizowali w kategorii „Chłopiec młodszy: 2014 i młodsi". Z dwoma medalami z Chochołowa wraca także Justyna Niemczyk, która zajęła 2. miejsce i srebrny medal wśród skoczków oraz w 3. miejsce w kombinacji norweskiej w kategorii „Dziewczyna młodsza: 2012 i młodsze". Wielkie brawa dla naszych medalistów, a także pozostałych zawodników goleszowskiego klubu, którzy wzięli udział w dzisiejszych zawodach. Gratulacje także dla trenerów goleszowskiego klubu oraz rodziców, którzy wspierają naszych skoczków w rozwijaniu sportowych pasji.

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.