Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Rozstrzygnięcie konkursu Piękna wieś województwa śląskiego

W dniu 28 września podczas Forum Sołtysów w Bielsku-Białej ogłoszono wyniki kolejnej edycji konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego". Jak co roku, Gmina Goleszów zgłosiła swoje kandydatury w kilku kategoriach konkursowych. Jury wyróżniło tylko jedno z przedłożonych zgłoszeń, przyznając trzecie miejsce w kategorii najpiękniejsza zagroda wiejska gospodarstwu Urszuli i Adama Sztwiertniów z Goleszowa.

Laureaci prowadzą swoje gospodarstwo, intensywnie rozwijając działalność i poprawiając produkcyjność oraz jakość pracy. Z powodzeniem starają się o unijne dofinansowania, które przeznaczają m.in. na modernizację parku maszynowego czy rozwój usług agrotechnicznych. Gospodarują na kilkudziesięciu hektarach gruntów, zajmując się przede wszystkim produkcją roślinną. Efekty ich wytrwałej pracy i zapobiegliwości widoczne są na co dzień w pięknie utrzymanym i zadbanym obejściu.

Podczas wczorajszej uroczystości nagrodę z rąk Członka Zarządu Województwa Grzegorza Boskiego oraz radnych wojewódzkich - Grzegorza Wolnika i Marka Bieńka, odebrała Urszula Sztwiertnia. W uroczystości wraz z panią Urszulą wzięła udział Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar oraz sołtysi Goleszowa Równi i Goleszowa Górnego, czyli Leszek Staś i Andrzej Czermak.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

08.12 2023

Rozświetlenie choinki w gminie Goleszów

godz. 16:00
Plac przy Urzędzie Gminy w Goleszowie
09.12 2023

Spotkanie świąteczne i kiermasz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy

godz. 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Listopad 2023

Listopadowy numer Panoramy informuje m.in. o tym, jak głosowali mieszkańcy naszej gminy w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. U progu zimy istotne dla wielu mieszkańców będzie również ogłoszenie o sprzedaży groszku węglowego oraz przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie kominiarskim. Ponadto w niniejszym numerze nie brakuje doniesień o zakończonych i zaplanowanych inwestycjach w gminie Goleszów, a także relacji z uroczystości i jubileuszy obchodzonych w minionym miesiącu. Zapowiedź wydarzenia, jakim jest rozświetlenie choinki, wieńczy niniejsze wydanie i pozwala przenieść się myślami w nadchodzący magiczny czas…

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie