Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Rozpoczął się remont kolejnego pomnika

W dniu dzisiejszym, 20 października rozpoczął się remont obelisku upamiętniającego śmierć Jerzego Wisełki. Został on zamordowany podczas II wojny światowej, był łącznikiem pomiędzy Armią Krajową a Batalionami Chłopskimi. W miejscu jego rozstrzelania, w pobliżu drogi łączącej Cisownicę z Dzięgielowem, posadowiony jest pomnik. Oczyszczenie go z mchów i porostów, prace ziemne czy remont ogrodzenia to tylko część działań przewidzianych do realizacji w ramach tego zadania. W najbliższym czasie rozpocznie się również remont grobu Jerzego Wisełki, który usytuowany jest na cisownickim cmentarzu.

Modernizacja miejsca pamięci narodowej możliwa jest dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez Gminę Goleszów, z funduszy Fundacji ORLEN, w ramach programu Czuwamy! Pamiętamy! Całość odbywa się przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie