Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Przedświąteczna wizyta gości z zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Reiskirchen

Jak co roku w okresie przedświątecznym gminę Goleszów odwiedzili mieszkańcy Reiskirchen. Manfred Gössl, Alfred Kerber i Jürgen Schmitt tradycyjnie przywieźli paczki dla rodzin wielodzietnych i osób najbardziej potrzebujących, objętych pomocą goleszowskiego Centrum Usług Społecznych. Bezinteresowny gest życzliwości z zagranicy pozwala po raz kolejny obdarować upominkami kilkadziesiąt rodzin z terenu naszej gminy.

W trakcie kilkudniowego pobytu wśród polskich znajomych i przyjaciół, goście spotkali się także z wójt Sylwią Cieślar. Wizyta w Urzędzie Gminy była okazją do wspominania jubileuszu 25-lecia współpracy pomiędzy gminami, który w czerwcu tego roku obchodziliśmy w Reiskirchen czy obchodów 800-lecia Goleszowa, podczas których jednym z honorowych gości był burmistrz Reiskirchen Dietmar Kromm, a także do planowania następnych spotkań i wspólnych działań.

- Bardzo dziękuję przedstawicielom gminy Reiskirchen, którzy co roku odwiedzają nas z podarunkami dla najbardziej potrzebujących osób, a także na inne sposoby podtrzymują kontakt i zażyłość pomiędzy naszymi społecznościami. Wierzę, że nasza współpraca będzie się rozwijać i przynosić dalsze obustronne korzyści – mówi wójt Sylwia Cieślar.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie