Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Przed nami "V Zimowe Wejście na Czantorię w krótkich gaciach"

Już za kilka dni odbędzie się V Zimowe Wejście na Czantorię w krótkich gaciach, którego celem jest zbiórka środków na zakup protezy dla Jacka Jakubowskiego - mieszkańca naszej gminy. W sobotę 24 lutego orgnizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału we wspólnej zabawie oraz wsparcia szczytnego celu, jakim jest zbiórka charytatywna. Wydarzenie obejmuje swoim patronatem ikona morsowania, rekordzista księgi Guinnessa - Valerjan Romanovski, który towarzyszyć będzie uczestnikom wydarzenia.

Patronat honorowy objeła m.in. Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar, a nasza gmina jest jednym z partnerów tej wyjątkowej imprezy.

Tegoroczna akcja charytatywna dedykowana jest mieszkańcowi oraz strażakowi-ochotnikowi z gminy Goleszów. Jacek Jakubowski – bo to o nim mowa – ma 53 lata, przez wiele lat był zawodowym kierowcą ciężarówki oraz przez 35 lat służył w pododdziale bojowym jako dowódca oraz kierowca w jednostce OSP w Kisielowie. Niestety wszystko zmieniło się w sierpniu 2022 roku, gdy usłyszał diagnozę o nowotworze złośliwym – mięsaku w lewej łydce. Od tego czasu przeszedł kilka cykli chemioterapii, radioterapii oraz operacji. Niestety, ponieważ pojawiły się przerzuty, zapadła decyzja o amputacji lewej nogi w udzie. Zebrane podczas sobotniego wydarzenia fundusze przekazane zostaną na zakup protezy nogi oraz rehabilitację i dalsze leczenie. 

PROGRAM WYDARZENIA:
- 10:30 - 10:45 - zbiórka uczestników na terenie Stacji Dolnej Kolei Linowej Czantoria w Ustroniu
- 10:45 - powitanie uczestników i oficjalne rozpoczęcie imprezy
- 10:50 - 11:00 - wspólna rozgrzewka
- 11:00 - START

Szczegóły na plakacie

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie