Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

Na początku grudnia doszło do pożaru w Dzięgielowie, w gaszeniu którego udział brało udział 40 strażaków z jednostek OSP z Dzięgielowa, Cisownicy, Puńcowa, Goleszowa, Lesznej Górnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ustronia.

Pożar wybuchł na dachu budynku gospodarczego, w którym mieścił się zakład stolarski. Do akcji gaszenia jako pierwszy przystąpił strażak-ochotnik z Dzięgielowa, który kilka dni wcześniej ukończył szkolenie i zdał egzamin, zasilając szeregi miejscowej jednostki OSP. Wstępne straty oszacowano na 100 tysięcy złotych, co znaczenie przewyższa możliwości finansowe poszkodowanego strażaka. Zwrócili się zatem o pomoc do wszystkich, którzy nawet drobną kwotą chcieliby wesprzeć obudowę rodzinnego zakładu stolarskiego. Przyłączamy się do ich prośby, dołączając poniżej link do zbiórki. Dziękujemy wszystkim strażakom, którzy brali udział w akcji gaśniczej.

https://pomagam.pl/6p8p8k?fbclid=IwAR1YmTub99cMtzk-VojoeNPQAePRDse4_AuKyhhMimwLc6cZS5ZTABtKCqM

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie