Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Polecamy wydarzenia w gminie Goleszów: 11 - 16 czerwca

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami, które w najbliższych dniach odbędą się na terenie gminy Goleszów. Poniżej prezentujemy wydarzenia, które odbędą się w dniach od 11 do 16 czerwca. Zachęcamy także do przesyłania informacji na temat wydarzeń organizowanych na terenie gminy Goleszów oraz śledzenia profilu Gmina Goleszów - gmina w dobrym tonie!    

WTOREK, 11 CZERWCA  

  • Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie zaprasza na muzyczne wejście w lato, a więc do udziału w zajęciach dla najmłodszych oraz ich rodziców. W programie zabawy muzyczne z pokazywaniem, zabawy ruchowe, sensoryczne układanki, zabawy z chustą oraz tańce. Zajęcia odbędą się w we wtorek, 11 czerwca o godzinie 9:00 w sali widowiskowej goleszowskiego ośrodka kultury. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 1 roku życia. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą kocyka, wygodnego stroju sportowego i dobrego humoru. Zajęcia są bezpłatne. 

PIĄTEK, 14 CZERWCA

  • Przedszkole Publiczne w Goleszowie zaprasza na tradycyjny piknik rodzinny, który odbędzie się w piątek, 14 czerwca na terenie rekreacyjnym za Gminnym Ośrodkiem Kultury. W programie występy mażoretek "Cieszyńskie Gwiazdeczki" oraz zespołu tanecznego "Panterki" ze Szkoły Podstawowej w Goleszowie, a także fotobudka 360 stopni, dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże, zabawy sportowe i artystyczne, bogaty bufet słodki i słony. Początek wydarzenia o godz. 16:00.

SOBOTA, 15 CZERWCA

  • W sobotę, 15 czerwca świętowany będzie Jubileusz 100-lecia istnienia jednostki OSP Kozakowice. W programie uroczysty apel strażacki, w ramach którego nastąpi m.in. wręczenie proporca dla MDP Kozakowice, wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz defilada strażacka. Jubileuszowe wydarzenie obejmować będzie także tradycyjny festyn strażacki, podczas którego zagra DJ Krzywson. Początek wydarzenia o godz. 16:00 przy Ochotnicza Straż Pożarna Kozakowice Festyn rozpocznie się o godz. 18:00.

 

  • W najbliższą sobotę, 15 czerwca zaplanowane zostało darmowe zwiedzanie Izby Oświęcimskiej połączone z prezentacją multimedialnej makiety goleszowskiej fabryki cementu. Wejścia na ekspozycję odbywać się będą o godz. 15:00, 16:00, 17:00 oraz 18:00. 

DODATKOWO:

  • Zachęcamy do udziału w akcji Czerwcowa Wyrchgóra w ramach której każdego dnia zdobywany jest szczyt goleszowskiej Wyrchgóry. Wędrówki rozpoczęły się 1 czerwca i potrwają do końca czerwca. Aby zadanie zostało zaliczone, każdy uczestnik musi wejść, wbiec lub wjechać siłą własnych nóg na Wyrchgórę i na miejscu wrzucić do skrzynki pocztowej karteczkę z imieniem, nazwiskiem, datą oraz godziną wejścia. Można też opublikować zdjęcie z Wyrchgóry i umieścić je w dyskusji w wydarzeniu

  • Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie zaprasza do odwiedzenia dwóch wystaw wpisujących się w cykl „Ujawnij nam swój talent, pokaż swoją pasję”. W galerii goleszowskiego ośrodka kultury można oglądać wystawę zdjęć i kolekcję kubków z całego świata, które stanowią pamiątkę z podróży Państwa Macurów. Druga wystawa obejmuje prace Emilii Foltyn – utalentowanej uczestniczki zajęć z rysunku i malarstwa Gminnego Ośrodka Kultury. Obie wystawy można podziwiać do 21 czerwca w godzinach otwarcia GOK-u. 

 

  • Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Izby Oświęcimskiej oraz minimuzeum z multimedialną makietą goleszowskiej fabryki cementu. Szczegółowe informacje pod numerem 728 657 251. Rezerwacje przyjmowane są także mailowo: goleszow@silesia.travel   

 

ORGANIZUJESZ WYDARZENIE NA TERENIE GMINY GOLESZÓW?  DAJ NAM ZNAĆ: media@goleszow.pl oraz promocja@goleszow.pl 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

25.06 2024

Kamila Lesiak - spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goleszowie

godz. 16:30
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
29.06 2024

Plaża Goleszów party oraz dzień dziecka w gminie Goleszów

godz. 14:00
Goleszów - teren przy Urzędzie Gminy w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Czerwiec 2024

Przełom maja i czerwca to czas, kiedy nasza gmina tętni życiem, a kalendarz wydarzeń pęka w szwach od różnorodnych inicjatyw. W tym numerze zapraszamy do zapoznania się z relacjami z imprez, które odbywały się w ostatnim czasie, a były to m.in. gminne i powiatowe uroczystości strażackie, pikniki i festyny szkolne oraz sportowe, a także różnorodne zawody i konkursy. Nie brakuje również istotnych informacji i podpowiedzi urzędowych oraz zapowiedzi nadchodzących wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na stronie 22. można zobaczyć uśmiechniętych ósmoklasistów, którzy właśnie opuszczają progi gminnych podstawówek. Niestety, musimy również wspomnieć o gwałtownej ulewie, która na początku czerwca wyrządziła znaczące szkody na terenie naszej gminy. Chcemy wyrazić naszą solidarność z poszkodowanymi mieszkańcami oraz podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i wsparcie podczas tej trudnej sytuacji.
Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie