Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Narodowe Czytanie w Gminie Goleszów

Gmina Goleszów po raz kolejny włącza się do akcji Narodowego Czytania, które odbędzie się w piątek, 8 września. W ramach akcji promującej czytelnictwo, a także zwracającej uwagę na bogactwo polskiej literatury, uczestnicy czytać będą „Nad Niemnem”, a więc najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie to wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na istotną rolę słowa pisanego, bogactwo polskiej literatury oraz potrzebę dbałości o polszczyznę, a także wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej. Wydarzenie organizowane jest od 2012 roku przez Prezydenta RP i zostało zainicjowane wspólnym czytaniem "Pana Tadeusza".

W Gminie Goleszów do Narodowego Czytania zapraszają Wójt Gminy Goleszów - Sylwia Cieślar, Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie, Gminny Ośrodek Kultury oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie