Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Nagrody im. ks. Leopolda Szersznika przyznane

Po raz dwudziesty pierwszy Powiat Cieszyński przyznał nagrody im. ks. Leopolda Szersznika. Tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowano laureatów w kategorii twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz ochrony dziedzictwa kulturowego.

We wtorek, 24 października, w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbyła się uroczystość, podczas której statuetki z rąk władz Starostwa Powiatowego otrzymały wybitne osoby z naszego regionu. Dwie z trzech nagród trafiły do mieszkańców gminy Goleszów. Laureatem w kategorii upowszechniania kultury został Witold Pieńkowski – pianista i działacz społeczny, który koncertuje w kraju i za granicą, jako solista i kameralista, a także akompaniator chórów. Ma na swoim koncie dziesiątki społecznych i charytatywnych występów. Zaś w kategorii twórczości artystycznej nagrodę otrzymał Jan Gluza – malarz, rzeźbiarz i grafik, którego prace stanowią bogaty dorobek artystyczny promujący piękno naszej gminy i całego Śląska Cieszyńskiego. 

- Raz jeszcze serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym, a w szczególności dwóm reprezentantom naszej gminy. Dziękuję jednocześnie organizatorom gali, za przychylne rozpatrzenie mojego wniosku oraz wniosku mieszkańców Gminy Goleszów, w efekcie których nagrody trafiły w ręce Witolda Pieńkowskiego oraz Jana Gluzy – mówi wójt Sylwia Cieślar.  

Fot. M. Śmierciak

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie