Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Nagrody dla sportowców

19 września w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali sportowcy, którzy w minionym roku odnieśli znaczące sukcesy sportowe. Wójt Sylwia Cieślar zgłosiła kilkanaście propozycji uhonorowania sportowców związanych z naszą gminą. Ostatecznie komisja postanowiła przyznać nagrody Annie Stanieczek (łucznictwo), Przemysławowi Koneckiemu (łucznictwo) i Ilonie Sztwiertnii (tenis stołowy). Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Moiczek (strzelectwo) oraz Grzegorz Szczechla (OCR). Dodatkowo, w plebistycie Głosu Ziemi Cieszyńskiej Anna Stanieczek otrzymała tytuł najlepszego trenera.  

- Gratuluję naszym sportowcom otrzymania nagród, które są potwierdzeniem ich ciężkiej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu. Życzę dalszych sukcesów sportowych - mówi wójt Sylwia Cieślar.

W imieniu Anny Stanieczek nagrody odebrał prezes LUKS Orlik Goleszów Zbigniew Kohut, zaś w imieniu Ilony Sztwiertni - jej mama.

Osiągnięcia naszych sportowców za które otrzymali nagrody i wyróżnienia:

- Anna Stanieczek: łucznictwo, trener Przemysława Koneckiego, który zajął II miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Łucznictwie w konkurencji łuku bloczkowego, 

- Przemysław Konecki: łucznictwo, II miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Łucznictwie w konkurencji łuku bloczkowego.

- Ilona Sztwiertnia: tenis stołowy, I miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym, III miejsce w grze podwójnej na Mistrzostwach Europy i Juniorów w tenisie stołowym.

- Aleksandra Moiczek: strzelanie z pistoletu sportowego, I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów

- Grzegorz Szczechla: najlepszy zawodnik OCR w Polsce, Mistrz Polski w biegu z przeszkodami, IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi.

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie