Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Mistrzowskie zmagania łuczników

Ponad 120 uczestników z całego kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow, które w minioną sobotę i niedzielę rozgrywane były na boisku LKS w Goleszowie. Patronat nad wydarzeniem, które zostało wpisane w kalendarz imprez organizowanych z okazji 800-lecia udokumentowanej historii Goleszowa, sprawowała Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

Sporymi sukcesami w rywalizacji może pochwalić się sam organizator, czyli Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orlik Goleszów, który wystawił reprezentacje we wszystkich konkurencjach. Najlepszy zespół kobiet w strzelaniu z łuku bloczkowego to właśnie reprezentantki miejscowego klubu, w składzie: Madeleine Bisch, Gabriela Cieślar, Anna Stanieczek i Kinga Wójcik. W tej samej kategorii, w indywidualnej konkurencji mężczyzn trzecie miejsce na podium zajął Przemysław Konecki. Wśród zespołów mieszanych drugie miejsce zdobył duet Anna Stanieczek i Przemysław Konecki. Był to tym większy sukces dla obojga, że podczas rywalizacji ustanowili nowy rekord Polski, uzyskując 157 punktów na 160 możliwych. Z kolei w kategorii barebow, w konkurencji indywidualnej kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Krystyna Olszar-Hałat, zdobywając trzecie miejsce ex aequo z przedstawicielką ŁLKS Karima Prząsław.

- Dziękuję wszystkim osobom i organizacjom, które przyczyniły się do zorganizowania tak prestiżowego wydarzenia sportowego w naszej gminie, jak również samym uczestnikom, którzy tak licznie przybyli do Goleszowa. Szczególne wyrazy uznania kieruję w stronę sportowców z goleszowskiego klubu LUKS Orlik, dumnie prezentujących się wśród najlepszych łuczników w Polsce – mówi wójt Sylwia Cieślar.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportaży.

Szczegółowe wyniki mistrzowskich zmagań można zobaczyć na stronie internetowej Polskiego Związku Łuczniczego archery.pl.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.10 2023

Noc Bibliotek w Gminie Goleszów

godz. 17:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
08.10 2023
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Wrzesień 2023

Wrześniowy numer "Panoramy Goleszowskiej" pełen jest ciekawych wywiadów, a także relacji z wydarzeń, jakie pod koniec wakacji odbywały się na terenie naszej gminy. Jeden z wywiadów, w którym głos zabierają tegoroczni gazdowie dożynkowi, pochodzi z pierwszego wydania "Gazety Dożynkowej". Bezpłatne pismo dystrybuowane było podczas dożynek gminnych oraz Dni Gminy Goleszów. Aby wywiad ten nikomu nie umknął, poszerzamy jego zasięg za pośrednictwem "Panoramy". Oprócz podsumowań imprez i uroczystości, sporo miejsca zajmują informacje na temat bieżących inwestycji, a także osiągnięć sportowych naszych mieszkańców. Dostępna jest również wersja internetowa "Panoramy".

Życzymy przyjemnej lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie