Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Mistrzowskie zmagania łuczników

Ponad 120 uczestników z całego kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow, które w minioną sobotę i niedzielę rozgrywane były na boisku LKS w Goleszowie. Patronat nad wydarzeniem, które zostało wpisane w kalendarz imprez organizowanych z okazji 800-lecia udokumentowanej historii Goleszowa, sprawowała Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

Sporymi sukcesami w rywalizacji może pochwalić się sam organizator, czyli Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orlik Goleszów, który wystawił reprezentacje we wszystkich konkurencjach. Najlepszy zespół kobiet w strzelaniu z łuku bloczkowego to właśnie reprezentantki miejscowego klubu, w składzie: Madeleine Bisch, Gabriela Cieślar, Anna Stanieczek i Kinga Wójcik. W tej samej kategorii, w indywidualnej konkurencji mężczyzn trzecie miejsce na podium zajął Przemysław Konecki. Wśród zespołów mieszanych drugie miejsce zdobył duet Anna Stanieczek i Przemysław Konecki. Był to tym większy sukces dla obojga, że podczas rywalizacji ustanowili nowy rekord Polski, uzyskując 157 punktów na 160 możliwych. Z kolei w kategorii barebow, w konkurencji indywidualnej kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Krystyna Olszar-Hałat, zdobywając trzecie miejsce ex aequo z przedstawicielką ŁLKS Karima Prząsław.

- Dziękuję wszystkim osobom i organizacjom, które przyczyniły się do zorganizowania tak prestiżowego wydarzenia sportowego w naszej gminie, jak również samym uczestnikom, którzy tak licznie przybyli do Goleszowa. Szczególne wyrazy uznania kieruję w stronę sportowców z goleszowskiego klubu LUKS Orlik, dumnie prezentujących się wśród najlepszych łuczników w Polsce – mówi wójt Sylwia Cieślar.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportaży.

Szczegółowe wyniki mistrzowskich zmagań można zobaczyć na stronie internetowej Polskiego Związku Łuczniczego archery.pl.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Koncert The TreeX - "muzyczni akrobaci" w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie

godz. 18:00
Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie