Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Mistrzostwa Polski w Łucznictwie w Goleszowie

Nadchodzi wyjątkowy moment, ekscytujący nie tylko dla miłośników łucznictwa. Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow, które odbędą się w dniach 16-17 września 2023 r. to pierwsza tak doniosła impreza sportowa organizowana w Goleszowie. Wydarzenie odbędzie się nieprzypadkowo w roku jubileuszowym, w ramach kalendarza imprez z okazji 800-lecia udokumentowanej historii miejscowości. Tym samym staje się nie tylko wydarzeniem sportowym, lecz także hołdem oddawanym bogatej przeszłości Goleszowa oraz narodowej tradycji sportowej. Patronat nad Mistrzostwami sprawuje Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

Organizatorem zawodów, które odbędą się na boisku LKS Goleszów jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orlik Goleszów, a współorganizatorem Gmina Goleszów. W rywalizacji wezmą udział zawodnicy z całej Polski, posiadający licencje Polskiego Związku Łuczniczego.

- Jubileuszowy rok i Mistrzostwa Polski w Łucznictwie stanowią swego rodzaju most pomiędzy przeszłością a przyszłością. Goleszów, jako miejsce o głębokich korzeniach, pokazuje, że historyczne dziedzictwo może wnieść wiele do współczesnego świata. Młode pokolenia, obserwując zarówno sportowe emocje, jak i piękno otaczającej przyrody, mogą odnaleźć tutaj wartości i mądrość przodków, które nadal mają znaczenie. Zapraszam na Mistrzostwa Polski do Goleszowa! – mówi wójt Sylwia Cieślar.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie