Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny

„Zrób dla Ziemi coś dobrego – chroń planetę, nic prostszego” – pod tym hasłem w środę 17 kwietnia puńcowskie przedszkole należące do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dzięgielowie zorganizowało Gminny Międzyprzedszkolny Konkurs Grupowy pod patronatem Wójta Gminy Goleszów. 
Drużyny pięcio- i sześciolatków z czterech gminnych placówek przedszkolnych zmierzyły się w różnorodnych konkurencjach sprawdzających nie tyko ich wiedzę ekologiczną, ale też umiejętności plastyczne i refleks. W drugiej części konkursu dzieci prezentowały plakat, który wykonały wcześniej pod opieką wychowawców. Każda drużyna bez wyjątku wykazała się imponującą wiedzą z zakresu ekologii, a także umiejętnościami artystycznymi. Wspaniale potrafiły też opowiedzieć o szczegółach przygotowanych plakatów, np. o tym, jak garażowa wyprzedaż może nadać zabawkom drugie życie.
Dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone wszystkim uczestnikom konkursu. Decyzją Jury pierwsze miejsce zajęła drużyna z Przedszkola Publicznego w Goleszowie, drugie - drużyna z dzięgielowskiego oddziału PP w Goleszowie, trzecie miejsce przypadło reprezentantom PP w Puńcowie. Dzielnie rywalizowały również przedszkolaki z bażanowickiego oddziału PP w Goleszowie, które uhonorowano wyróżnieniem. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców ZSP Dzięgielów oraz Gmina Goleszów.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie