Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Lekcje historii uczniów ZSB z Cieszyna w Goleszowie

W minionym tygodniu uczniowie z dwóch klas cieszyńskiego Zespołu Szkół Budowlanych uczestniczyli w żywej lekcji historii w Izbie Oświęcimskiej oraz przy Makiecie Goleszowskiej Cementowni.   

Młodzież poznała historię Goleszowa oraz goleszowskiej fabryki cementu. Spędzając czas przy Makiecie Goleszowskiej Cementowni zapoznali się ze specyfiką i etapami produkcji cementu.   

Następnie przeszli do Izby Oświęcimskiej i z zaciekawieniem obejrzeli ekspozycje oraz wysłuchali prelekcji dotyczącej istnienia w czasie II wojny światowej w Goleszowie podobozu, w którym przebywali więźniowie, zesłani przez okupanta na katorżniczą pracę.   

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie