Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Laur Srebrnej Cieszynianki dla Gertrudy Proksy

Zgodnie z uchwałą podjętą podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Goleszów, tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzyma pani Gertruda Proksa. Radni przychylili się do wniosku wójt Sylwii Cieślar dotyczącego przyznania pani Gertrudzie tego ważnego na Śląsku Cieszyńskim wyróżnienia.

Znana wśród mieszkańców naszej gminy pani Gertruda od urodzenia mieszka i działa w Dzięgielowie, przyczyniając się swoimi licznymi działaniami do rozsławienia regionu Śląska Cieszyńskiego, poprzez ukazywanie jego niezwykłego dorobku historycznego, etnologicznego, społecznego i ekumenicznego. Od 1963 roku jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich w Dzięgielowie, a od 1983 r. pełni nieprzerwanie funkcję przewodniczącej. Kto zna panią Gertrudę, ten zgodnie przyzna, iż jest to niezwykle aktywna osoba, uczestniczka wielu działań, ale również organizatorka życia kulturalnego oraz artystycznego na terenie Dzięgielowa, całej Gminy Goleszów, a także powiatu cieszyńskiego, województwa śląskiego i całego kraju. Jest także współinicjatorką powołania Klubów Seniora na terenie gminy Goleszów.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie