Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Laur Srebrnej Cieszynianki dla Gertrudy Proksy

Zgodnie z uchwałą podjętą podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Goleszów, tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzyma pani Gertruda Proksa. Radni przychylili się do wniosku wójt Sylwii Cieślar dotyczącego przyznania pani Gertrudzie tego ważnego na Śląsku Cieszyńskim wyróżnienia.

Znana wśród mieszkańców naszej gminy pani Gertruda od urodzenia mieszka i działa w Dzięgielowie, przyczyniając się swoimi licznymi działaniami do rozsławienia regionu Śląska Cieszyńskiego, poprzez ukazywanie jego niezwykłego dorobku historycznego, etnologicznego, społecznego i ekumenicznego. Od 1963 roku jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich w Dzięgielowie, a od 1983 r. pełni nieprzerwanie funkcję przewodniczącej. Kto zna panią Gertrudę, ten zgodnie przyzna, iż jest to niezwykle aktywna osoba, uczestniczka wielu działań, ale również organizatorka życia kulturalnego oraz artystycznego na terenie Dzięgielowa, całej Gminy Goleszów, a także powiatu cieszyńskiego, województwa śląskiego i całego kraju. Jest także współinicjatorką powołania Klubów Seniora na terenie gminy Goleszów.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

08.12 2023

Rozświetlenie choinki w gminie Goleszów

godz. 16:00
Plac przy Urzędzie Gminy w Goleszowie
09.12 2023

Spotkanie świąteczne i kiermasz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy

godz. 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Listopad 2023

Listopadowy numer Panoramy informuje m.in. o tym, jak głosowali mieszkańcy naszej gminy w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. U progu zimy istotne dla wielu mieszkańców będzie również ogłoszenie o sprzedaży groszku węglowego oraz przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie kominiarskim. Ponadto w niniejszym numerze nie brakuje doniesień o zakończonych i zaplanowanych inwestycjach w gminie Goleszów, a także relacji z uroczystości i jubileuszy obchodzonych w minionym miesiącu. Zapowiedź wydarzenia, jakim jest rozświetlenie choinki, wieńczy niniejsze wydanie i pozwala przenieść się myślami w nadchodzący magiczny czas…

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie