Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Kreatywne warsztaty w bibliotece

W ubiegłym tygodniu dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goleszowie. Każdy dzień spedzony w bibliotece był pełen niespodzianek, wyzwań i wiązał się z inną tematyką. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w aktywnościach.

Pierwszy dzień warsztatów, to "Dzień czarodziejów, zaklęć i troli". Drugi dzień, to "Dzień podróżnika". Wraz z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ dzieci podróżowały po świecie, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy i miały okazję poznać przygody Neli dzięki aplikacji See more na tabletach. W kolejnym dniu, "Dniu robota", dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawami programowania i nauki przez zabawę.  W "Dniu detektywa" sprawdzały zmysły wzroku, zapachu i dotyku. Przeszły również kurs szyfrowania wiadomości. Ostatni dzień  warsztatów, to "Dzień Superbohatera", który rozpoczął się czytaniem książki o Spidermanie. Dzieci wcieliły się również w autorów komiksów i mogły same ułożyć historię o swoim ulubionym bohaterze. Każdy mógł wykazać się swoją zwinnością w labiryncie pełnym laserów.

W drugim tygodniu ferii, kolejna grupa dzieci podejmowała będzie również wyzwania i poznawała świat magii, przygód i nauki.

 

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie