Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Kolejna ekopracownia w naszej gminie

W dniu 15 listopada wójt Sylwia Cieślar wraz z prezesem zarządu WFOŚiGW w Katowicach Tomaszem Bednarkiem oraz dyrektor Katarzyną Bogdał, dokonali oficjalnego otwarcia kolejnej pracowni przyrodniczo-ekologicznej w naszej gminie. Tym razem powstała ona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzięgielowie. Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Goleszów, w wysokości prawie 50 tys. zł, dokonano modernizacji sali oraz zakupiono odpowiednie wyposażenie. W wydarzeniu wzięli udział również przewodnicząca rady gminy Elżbieta Duraj, sekretarz gminy Jolanta Bujok oraz przedstawiciele lokalnej prasy i oświaty.

Zielona pracownia ma służyć do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, zarówno uczniów, jak i mieszkańców Dzięgielowa. Odbywać się będą w niej zajęcia z przedmiotów takich jak: przyroda, biologia, geografia, chemia, ale również warsztaty i zajęcia otwarte dla mieszkańców. Uczestnicy zajęć skorzystają z różnorodnych i nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie w młodym pokoleniu odpowiedzialności za stan środowiska, segregowanie i odpowiednią utylizację odpadów, czy ograniczenie emisji gazów cieplarnianych nie tylko w naszej gminie, ale również w całym regionie.

Projekt „Nasza planeta jest w naszych rękach” został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu: Kolejna ekopracownia w Gminie Goleszów (goleszow.pl)

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie