Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Kolejna ekopracownia w naszej gminie

W dniu 15 listopada wójt Sylwia Cieślar wraz z prezesem zarządu WFOŚiGW w Katowicach Tomaszem Bednarkiem oraz dyrektor Katarzyną Bogdał, dokonali oficjalnego otwarcia kolejnej pracowni przyrodniczo-ekologicznej w naszej gminie. Tym razem powstała ona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzięgielowie. Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Goleszów, w wysokości prawie 50 tys. zł, dokonano modernizacji sali oraz zakupiono odpowiednie wyposażenie. W wydarzeniu wzięli udział również przewodnicząca rady gminy Elżbieta Duraj, sekretarz gminy Jolanta Bujok oraz przedstawiciele lokalnej prasy i oświaty.

Zielona pracownia ma służyć do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, zarówno uczniów, jak i mieszkańców Dzięgielowa. Odbywać się będą w niej zajęcia z przedmiotów takich jak: przyroda, biologia, geografia, chemia, ale również warsztaty i zajęcia otwarte dla mieszkańców. Uczestnicy zajęć skorzystają z różnorodnych i nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie w młodym pokoleniu odpowiedzialności za stan środowiska, segregowanie i odpowiednią utylizację odpadów, czy ograniczenie emisji gazów cieplarnianych nie tylko w naszej gminie, ale również w całym regionie.

Projekt „Nasza planeta jest w naszych rękach” został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu: Kolejna ekopracownia w Gminie Goleszów (goleszow.pl)

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Czerwiec 2024

Przełom maja i czerwca to czas, kiedy nasza gmina tętni życiem, a kalendarz wydarzeń pęka w szwach od różnorodnych inicjatyw. W tym numerze zapraszamy do zapoznania się z relacjami z imprez, które odbywały się w ostatnim czasie, a były to m.in. gminne i powiatowe uroczystości strażackie, pikniki i festyny szkolne oraz sportowe, a także różnorodne zawody i konkursy. Nie brakuje również istotnych informacji i podpowiedzi urzędowych oraz zapowiedzi nadchodzących wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na stronie 22. można zobaczyć uśmiechniętych ósmoklasistów, którzy właśnie opuszczają progi gminnych podstawówek. Niestety, musimy również wspomnieć o gwałtownej ulewie, która na początku czerwca wyrządziła znaczące szkody na terenie naszej gminy. Chcemy wyrazić naszą solidarność z poszkodowanymi mieszkańcami oraz podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i wsparcie podczas tej trudnej sytuacji.
Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie