Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Kolarze rywalizowali w Dzięgielowie

W sobotę w Dzięgielowie odbyła się kolejna edycja Cross Bike Dzięgielów. Z uwagi na panujące wówczas warunki atmosferyczne (opady deszczu), organizatorzy postanowili nie przeprowadzać w tym dniu zawodów dla dzieci - zostaną one zorganizowane w innym terminie.
 
Rywalizacja osób na dystansie ok. 13 i 26 km odbyła się zgodnie z planem. O godz. 12.00 i 12.20 na trasę wystartowali kolarze. Pomino opadów deszczu, błota, wezbranych cieków wodnych przez które sportowcy przejeżdzali, w zawodach wzięło udział prawie 40 osób z Krakowa, Tych, Skoczowa i, oczywiście, z terenu naszej gminy.

Na najdłużym dystansie najlepszym wśród mężczyzn okazał się Tobiasz Nieboras z Dzięgielowa (01:34:27). Rywalizacja o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, gdyż drugi na mecie Grzegorz Kubaczka ze Skoczowa przejechał linię mety 4 sekundy za zwycięzcą. Trzecie miejsce zajął Janusz Nieboras (ojciec Tobiasza). Jedyną kobietą, która wystartowała i ukończyła ten dystans była Justyna Gliździńska z Pierścca.

W rywalizcji FUN zwycięzcą został Marcin Moroz z Cieszyna z czasem 51:10.70, który wyprzedził Mariusza Cieślara ze Skoczowa i Zbigniewa Wójcika z Goleszowa. Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Marek z Cieszyna, drugie Dorota Serafinowska ze Skoczowa, a trzecie Anna Mikołejek z Bażanowic.

Statuetki dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z gminy Goleszów otrzymali: Anna Mikołajek i Tobiasz Nieboras.
 
- Serdecznie dziękujemy wójt Sylwii Cieślar za pomoc i wsparcie przy organizacji wydarzenia. Podziękowania kierujemy również do Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Centrum Misji i Ewangelizacji, Nadleśnictwa Ustroń, OSP Dzięgielów, właścicieli gruntów po których została wytyczona trasa oraz wszystkich osób i firm, dzięki którym mogliśmy zorganizować to wydarzenie. Dodatkowe podziękowania kierujemy do Policji i członków gminnych OSP, którzy zadbali o bezpieczny przejazd zawodników po drogach publicznych - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa, które jest organizatorem zawodów. 

Szczegółowe wyniki dostępne są na https://zapisy.mktime.pl/cross-bike-dziegielow-2023-cc9772

Więcej zdjęć można zobaczyć na https://goleszow.pl/fotoreportaze/cross-bike-dziegielow-2023 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie