Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Jubileuszowa gala Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów za nami

W minioną sobotę, w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów. Była to przepiękna i sentymentalna podróż do świata muzyki i tańca na przestrzeni minionych 30 lat. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wójt Sylwia Cieślar, przewodnicząca rady gminy Elżbieta Duraj, sekretarz gminy Jolanta Bujok, starosta Mieczysław Szczurek, przewodniczący rady powiatu Stanisław Kubicius, radni gminy oraz sołtysi.

Na wstępie, na ręce Pani Wójt złożono gorące podziękowania za wsparcie wszelkich działań podejmowanych przez zespół. Wyrazy wdzięczności skierowano również do przedstawicieli samorządu gminnego.

Słowa uznania popłynęły w stronę Lidii Lankocz, założycielki i wieloletniego kierownika oraz choreografa zespołu. Podziękowania ze sceny usłyszeli: Anna Stanieczek-kierownik muzyczny zespołu, Jean Claude Hauptmann, który tworzył opracowania muzyczne, a także instruktorzy, kierownicy kapeli, chórmistrzowie i garderobiani: Barbara Gacek, Dorota Branny, Gabriela Targosz, Barbara Rybczyk, Szymon Staniszewski, Ewa Zwias, Paweł Glajcar oraz Halina Walczysko. Za oddaną i ciężką pracę doceniono także: Urszulę Kenig – akompaniatora, Alinę Kubaszczyk – prowadzącą w zespole zajęcia wokalne, Beatę Pilch – kierownika kapeli oraz Jadwigę Greń i Aleksandrę Kąkol – dbające o garderobę.

Wyjątkowe wyrazy wdzięczności za całokształt działalności i zaangażowanie w prowadzenie Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów złożono Pani Dorocie Siedleckiej, która pełni funkcję kierownika, choreografa i opiekuna grupy oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

To ważne wydarzenie, w kilku odsłonach, uświetnił przepiękny występ młodszej i starszej grupu Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów oraz grupy szkolnej z projektu "Goleszów Tańczy". Występom towarzyszyła kapela, w której gościnnie zagrali również byli muzycy zespołu. Specjalnie na tę okazję, została utworzona grupa składająca się z byłych członków, która swoim wyjątkowym spektaklem taneczno-muzycznym wzbogaciła tę uroczystość o dodatkowe doznania, emocje i chwile wzruszeń.

W niedzielny wieczór w GOK-u, jeszcze raz odbyło się jubileuszowe przedstawienie, specjalnie przygotowane dla mieszkańców gminy, abyśmy również wraz z zespołem mogli celebrować ich święto.

Uroczystości, podczas trzydniowych obchodów, poprowadziła Dorota Kohut, która poprzez swój profesjonalizm i niezwykły sentyment do naszej miejscowości, cudownie towarzyszyła nam w tak ważnych chwilach.

W imieniu organizatorów jubileuszu, składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w zrealizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu, który stanowi tylko niewielką część galerii zdjęć z uroczystości: https://goleszow.pl/fotoreportaze/jubileuszowa-gala-30-lecia-zespolu-piesni-i-tanca-goleszow

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie