Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

II Rodzinny Festyn u Św. Michała

W minioną sobotę i niedzielę, tj. 9 i 10 września na terenie Parafii św. Michała Archanioła w Goleszowie odbył się II Rodzinny Festyn u Św. Michała. W czasie dwudniowej imprezy organizatorzy zapewnili obecnym gościom masę atrakcji, tj. konkursy, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, dmuchańce, występy muzyczne, ciekawe pokazy i bogato zaopatrzony bufet. 

Pierwszego dnia na uczestników festynu czekał m.in. koncert Orkiestry Dętej i zespołu religijnego Pneumatikos z Górek Wielkich oraz występy dzieci, młodzieży i dorosłych z miejscowej parafii z repertuarem "Wielkie przeboje wszechczasów". Dla fanów motoryzacji został przygotowany pokaz "Wspaniałe Motory", zaś miłośnicy wozów strażackich mogli zapoznać się z pojazdami znajdującymi się na stanie miejscowych OSP. Oczywiście, nie zabrakło pokazów udzielania pierwszej pomocy. Niesamowitym czasem był koncert zespołu Wyrwani z Niewoli, który przyjechał do Goleszowa z Białegostoku. Ewangelizacja w rytmie hip-hopu i rapu połączona ze świadectwami twórców zespołu była niesamowicie budująca. Ten dzień zakończyły: zabawa przy muzyce DJ Pitera, pokaz rzeźbienia piłą spalinową oraz prezentacja multmedialna z życia parafii. 

Drugi dzień rozpoczął się od występu parafialnego chóru GLORIA. Następnie zaprezentowali się m.in. Wyrwani z Niewoli, zespół rodzinny Niezastąpione Iskry, Małokończanie oraz "Niemy" chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. O oprawę muzyczną zadbali: DJ Adacho i DJ Piter. Dwudniowy festyn został zakończony modlitwą i koncertem dzieci z miejscowej parafii.

Wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę wzbogaciła również świetna pogoda dopisująca przez całe dwa dni imprezy. 

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportaży: dzień pierwszy oraz dzień drugi.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie