Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Gazdowie tegorocznych Gminnych Dożynek

Zaszczytną funkcję gazdów tegorocznych goleszowskich Gminnych Dożynek, będą pełnić Państwo Agata i Zbigniew Stanieczkowie, mieszkający w swoim rodzinnym Goleszowie. Rolę tę  piastować będą dokładnie 50 lat później po swoich dziadkach Janie i Helenie Stanieczek.

Państwo Stanieczek swoje gospodarstwo prowadzą od ponad 12 lat, a obejmuje ono blisko 30 hektarów i jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wiodącymi uprawami są użytki zielone, pszenica i kukurydza, które przeznaczają na paszę dla bydła mlecznego, a pozyskane mleko dostarczają do mleczarni „Włoszczowa”.  

Jest to też małżeństwo z ogromnymi sukcesami w strzelaniu z łuków klasycznych i mają na swoim koncie wiele tytułów Mistrzów Polski, a są wychowankami goleszowianki - wielce utytułowanej zawodniczki i trenerki Anny Stanieczek.

  - Bardzo się cieszę się, że Państwo Agata i Zbigniew Stanieczkowie, zgodzili się przyjąć moje zaproszenie do reprezentowania rolników w tegorocznych Gminnych Dożynkach. Stanowi to wyraz docenienia i podkreślenia trudów wszystkich rolników. Wielce budującym jest również fakt, że kultywują pracę na roli po swoich rodzicach, dziadkach i  będą sprawować tę funkcję w 50 lat po dziadkach Pana Zbigniewa – mówi Wójt Sylwia Cieślar.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie