Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Dziś nadszedł ten dzień...tłusty czwartek

Jak głosi tradycja w tłusty czwartek, aby przez cały rok mieć szczęście, należy zjeść choć jednego pączka. 

Tłusty czwartek, czyli ostatni czwartek przed Wielkim Postem, to wielkie święto łasuchów. To dzień, w którym cukiernicy mają ręce pełne roboty, a ludzie ustawiają się w kolejkach po pączki.

Różnorodność smaków, od tradycyjnych z dżemem czy konfiturą różaną, aż po te z czekoladą, likierem czy budyniem, z pewnością ucieszą dziś każdego.

W związku z tym, między innymi członkinie naszego gminnego Klubu Seniora z Dzięgielowa rozpoczęły intensywne prace już w środę. W KGW w Puńcowie dziś wszystkie ręce na pokład. "Fajer-Babki" smażą pączki i faworki.

Wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzymy dziś smacznego pączka.

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie