Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Dotacje dla KGW w Dzięgielowie oraz KGW Puńców "Fajer-Babki"

Zarząd Województwa Śląskiego podzielił środki w ramach konkursu dotyczącego wspierania rozwoju kół gospodyń wiejskich na terenie województwa śląskiego. Wśród 61 aktywnych organizacji kobiecych z całego województwa na liście do dofinansowania znalazły się dwie reprezentujące Gminę Goleszów. I tak oto Koło Gospodyń Wiejskich w Dzięgielowie na realizację projektu zatytułowanego "Piękno dzięgielowskiego rękodzieła" otrzymało dotację w wysokości 6 800 zł, a KGW Puńców "Fajer-Babki"  na prezentację tradycyjnych potraw podczas imprez plenerowych w Gminie Goleszów pozyskało 10 000 zł.

Nasze koła gospodyń wiejskich godnie reprezentowały: KGW w Dzięgielowie Gertruda Proksa, natomiast KGW Puńców "Fajer-Babki" delegacja na czele z Dorotą Kotelą.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie