Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Andrzej Macura zasłużony dla kultury polskiej

Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Andrzej Tadeusz Macura. Mieszkający w Dzięgielowie poeta, prozaik, autor kilkuset wierszy, w tym tekstów piosenek, który przez wiele lat pełnił funkcje sekretarza generalnego i wiceprezesa Zarządu Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie, został doceniony za znaczący wkład w narodowy dorobek literacko-artystyczny oraz promocję kultury w przestrzeni lokalnej i ogólnopolskiej.

Ceremonia dekoracji odbyła się 26 listopada w Warszawie. Z upoważnienia ministra, odznakę wręczył laureatowi prezes Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich doc. dr Eugeniusz Orłow. W uroczystej gali wzięli udział zaproszeni goście z kręgów kultury, sztuki i literatury.

Poniżej link do kwietniowego wydania Panoramy Goleszowskiej z 2022 roku, w którym pan Andrzej zagościł w "Kąciku artysty", dzieląc się z czytelnikami historią swojej twórczości oraz kilkoma wierszami:

https://goleszow.pl/media/upload/2023/05/26/kwiecien-2022.pdf

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie