Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

50. Międzynarodowy Turniej Szachowy MOKATE w Goleszowie

W najbliższą niedzielę 29 października, na salach Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie rozegrany zostanie jubileuszowy 50. Międzynarodowy Turniej Szachowy MOKATE, tym razem o Puchar Prezesa Zarządu dra Adama Mokrysza. Na liście startowej znajdują się osoby z dużym sukcesami, między innymi wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej Łukasz Turlej, gruzińska arcymistrzyni Keti Tsatsalaschvili, Karina Cywka czy młoda mistrzyni Martyna Wikar. Obsada kobieca będzie niezwykle silna, co zapowiada bardzo ciekawy turniej i zaciętą walkę. 

Lista uczestników jeszcze nie została zamknięta, można się zatem zapisać i wziąć udział w tym jubileuszowym turnieju. Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania.

Turniej organizowany jest we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goleszowie, przy wsparciu Gminy Goleszów, a fundatorem nagród jest firma Mokate.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.07 2024

Dni Dobrej Nowiny w Kozakowicach

godz. 9:00 do 17.07.2024 13:00
OSP Kozakowice
17.07 2024

Zgrana Biblioteka

godz. 11:00 do 13:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Czerwiec 2024

Przełom maja i czerwca to czas, kiedy nasza gmina tętni życiem, a kalendarz wydarzeń pęka w szwach od różnorodnych inicjatyw. W tym numerze zapraszamy do zapoznania się z relacjami z imprez, które odbywały się w ostatnim czasie, a były to m.in. gminne i powiatowe uroczystości strażackie, pikniki i festyny szkolne oraz sportowe, a także różnorodne zawody i konkursy. Nie brakuje również istotnych informacji i podpowiedzi urzędowych oraz zapowiedzi nadchodzących wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na stronie 22. można zobaczyć uśmiechniętych ósmoklasistów, którzy właśnie opuszczają progi gminnych podstawówek. Niestety, musimy również wspomnieć o gwałtownej ulewie, która na początku czerwca wyrządziła znaczące szkody na terenie naszej gminy. Chcemy wyrazić naszą solidarność z poszkodowanymi mieszkańcami oraz podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i wsparcie podczas tej trudnej sytuacji.
Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie