Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

30 lat minęło ... Zespół Pieśni i Tańca Goleszów obchodzi okrągły jubileusz

W piątek w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się pierwsza część uroczystości związanych z 30-leciem Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów. Spotkanie zgromadziło licznie przybyłych gości, w tym obecnych i byłych członków zespołu, osoby ściśle związane z jego działalnością, rodziców oraz miłośników tradycji i muzyki naszego regionu. Uroczystości swoją obecnością uświetniła wójt Sylwia Cieślar oraz założycielka Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów Lidia Lankocz. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Uczestnikom wydarzenia towarzyszyły chwile wzruszeń, ale również wiele wspomnień związanych z istnieniem zespołu na przestrzeni minionych 30 lat. Podziękowano wójt Sylwii Cieślar za opiekę i wsparcie, na które zawsze mogą liczyć. Piękne słowa uznania popłynęły również w stronę Lidii Lankocz. Wyrazy wdzięczności złożono dla Barbary Chwastek i Sary Rudnickiej, opiekunek grupy Tygryski, które towarzyszyły przy realizacji projektu „Goleszów Tańczy” oraz dla dyrektor goleszowskiego przedszkola Sylwii Radulskiej, za pomoc w realizacji działań projektowych. Wszystkie wymienione osoby stanowią ogromne wsparcie w działaniach zespołu. Docenieni zostali także rodzice, którzy poświęcają swoj czas, aby ich dzieci mogły rozwijać swoje artystyczne pasje i zarazem kultywować nasze, lokalne tradycje.

Obecna kierownik i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów Dorota Siedlecka sprawiła ogromną niespodziankę dla "swoich Zespolaków" wręczając im pamiątkowe, dedykowane zdjęcia oraz dyplomy. Z okazji jubileuszu przygotowany został przepiękny kalendarz na 2024 rok ze zdjęciami dzieci z zespołu, w przekroju czterech pór roku, który również stanowił będzie dla nich ogromną pamiątkę. 

Uroczystości uświetniły występy dzieci z zespołów utworzonych w ramach projektu "Goleszów Tańczy": Regionalna Grupa Szkolna oraz przedszkolna "Tygryski". 

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do sali galeryjnej do obejrzenia wystawy. Jej uroczystego otwarcia, a zarazem przecięcia wstęgi dokonały: wójt Sylwia Cieślar, Dorota Siedlecka oraz Lidia Lankocz. Wystawa zgromadziła szereg pamiątek, dyplomów oraz zdjęć zebranych w przeciągu jego 30 lat działalności. Zobaczyć tam można zarówno stroje regionalne i gabloty pełne archiwalnych dokumentów, broszur i  "sentymentalnych skarbów".

 

Więcej zdjęć w fotoreportażu: 
 
 
 

 

 

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie