Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

30 lat minęło ... Zespół Pieśni i Tańca Goleszów obchodzi okrągły jubileusz

W piątek w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się pierwsza część uroczystości związanych z 30-leciem Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów. Spotkanie zgromadziło licznie przybyłych gości, w tym obecnych i byłych członków zespołu, osoby ściśle związane z jego działalnością, rodziców oraz miłośników tradycji i muzyki naszego regionu. Uroczystości swoją obecnością uświetniła wójt Sylwia Cieślar oraz założycielka Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów Lidia Lankocz. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Uczestnikom wydarzenia towarzyszyły chwile wzruszeń, ale również wiele wspomnień związanych z istnieniem zespołu na przestrzeni minionych 30 lat. Podziękowano wójt Sylwii Cieślar za opiekę i wsparcie, na które zawsze mogą liczyć. Piękne słowa uznania popłynęły również w stronę Lidii Lankocz. Wyrazy wdzięczności złożono dla Barbary Chwastek i Sary Rudnickiej, opiekunek grupy Tygryski, które towarzyszyły przy realizacji projektu „Goleszów Tańczy” oraz dla dyrektor goleszowskiego przedszkola Sylwii Radulskiej, za pomoc w realizacji działań projektowych. Wszystkie wymienione osoby stanowią ogromne wsparcie w działaniach zespołu. Docenieni zostali także rodzice, którzy poświęcają swoj czas, aby ich dzieci mogły rozwijać swoje artystyczne pasje i zarazem kultywować nasze, lokalne tradycje.

Obecna kierownik i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów Dorota Siedlecka sprawiła ogromną niespodziankę dla "swoich Zespolaków" wręczając im pamiątkowe, dedykowane zdjęcia oraz dyplomy. Z okazji jubileuszu przygotowany został przepiękny kalendarz na 2024 rok ze zdjęciami dzieci z zespołu, w przekroju czterech pór roku, który również stanowił będzie dla nich ogromną pamiątkę. 

Uroczystości uświetniły występy dzieci z zespołów utworzonych w ramach projektu "Goleszów Tańczy": Regionalna Grupa Szkolna oraz przedszkolna "Tygryski". 

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do sali galeryjnej do obejrzenia wystawy. Jej uroczystego otwarcia, a zarazem przecięcia wstęgi dokonały: wójt Sylwia Cieślar, Dorota Siedlecka oraz Lidia Lankocz. Wystawa zgromadziła szereg pamiątek, dyplomów oraz zdjęć zebranych w przeciągu jego 30 lat działalności. Zobaczyć tam można zarówno stroje regionalne i gabloty pełne archiwalnych dokumentów, broszur i  "sentymentalnych skarbów".

 

Więcej zdjęć w fotoreportażu: 
 
 
 

 

 

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

08.12 2023

Rozświetlenie choinki w gminie Goleszów

godz. 16:00
Plac przy Urzędzie Gminy w Goleszowie
09.12 2023

Spotkanie świąteczne i kiermasz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy

godz. 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Listopad 2023

Listopadowy numer Panoramy informuje m.in. o tym, jak głosowali mieszkańcy naszej gminy w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. U progu zimy istotne dla wielu mieszkańców będzie również ogłoszenie o sprzedaży groszku węglowego oraz przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie kominiarskim. Ponadto w niniejszym numerze nie brakuje doniesień o zakończonych i zaplanowanych inwestycjach w gminie Goleszów, a także relacji z uroczystości i jubileuszy obchodzonych w minionym miesiącu. Zapowiedź wydarzenia, jakim jest rozświetlenie choinki, wieńczy niniejsze wydanie i pozwala przenieść się myślami w nadchodzący magiczny czas…

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie