Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

250 tys. złotych na modernizację zabytków w gminie Goleszów

Gmina Goleszów pozyskała środki na remont Domu Katechetycznego przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Jerzego w Puńcowie. Dzięki staraniom w ramach drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, przyznano na ten cel prawie 250 tys. zł.

Wniosek o dofinansowanie modernizacji parafialnego budynku w Puńcowie został uhonorowany jako jedyny spośród dziesięciu wniosków złożonych przez naszą Gminę w aktualnej edycji programu.

- Potrzeby związane z renowacją zabytkowych obiektów w naszej gminie są z pewnością większe niż możliwości ich zaspokojenia. Tym bardziej cieszę się, że dzięki pozyskanym środkom możemy w tej dziedzinie zrobić kolejny krok naprzód, a Dom Katechetyczny w Puńcowie odzyska dawny blask z pożytkiem dla obecnych i przyszłych pokoleń – mówi Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

W dniu 27 września podczas uroczystej gali w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu promesę na modernizację puńcowskiego zabytku odebrała Jolanta Bujok, sekretarz gminy Goleszów.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

08.12 2023

Rozświetlenie choinki w gminie Goleszów

godz. 16:00
Plac przy Urzędzie Gminy w Goleszowie
09.12 2023

Spotkanie świąteczne i kiermasz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy

godz. 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Listopad 2023

Listopadowy numer Panoramy informuje m.in. o tym, jak głosowali mieszkańcy naszej gminy w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. U progu zimy istotne dla wielu mieszkańców będzie również ogłoszenie o sprzedaży groszku węglowego oraz przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie kominiarskim. Ponadto w niniejszym numerze nie brakuje doniesień o zakończonych i zaplanowanych inwestycjach w gminie Goleszów, a także relacji z uroczystości i jubileuszy obchodzonych w minionym miesiącu. Zapowiedź wydarzenia, jakim jest rozświetlenie choinki, wieńczy niniejsze wydanie i pozwala przenieść się myślami w nadchodzący magiczny czas…

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie