Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

250 tys. złotych na modernizację zabytków w gminie Goleszów

Gmina Goleszów pozyskała środki na remont Domu Katechetycznego przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Jerzego w Puńcowie. Dzięki staraniom w ramach drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, przyznano na ten cel prawie 250 tys. zł.

Wniosek o dofinansowanie modernizacji parafialnego budynku w Puńcowie został uhonorowany jako jedyny spośród dziesięciu wniosków złożonych przez naszą Gminę w aktualnej edycji programu.

- Potrzeby związane z renowacją zabytkowych obiektów w naszej gminie są z pewnością większe niż możliwości ich zaspokojenia. Tym bardziej cieszę się, że dzięki pozyskanym środkom możemy w tej dziedzinie zrobić kolejny krok naprzód, a Dom Katechetyczny w Puńcowie odzyska dawny blask z pożytkiem dla obecnych i przyszłych pokoleń – mówi Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

W dniu 27 września podczas uroczystej gali w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu promesę na modernizację puńcowskiego zabytku odebrała Jolanta Bujok, sekretarz gminy Goleszów.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie