Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

103-letnia jubilatka z Goleszowa

W lipcu tego roku swoje 103. urodziny obchodziła Pani Helena Górniak z Goleszowa. Z tej okazji wójt Sylwia Cieślar przybyła do jubilatki z wizytą, składając najserdeczniejsze życzenia w imieniu własnym, jak i mieszkańców gminy Goleszów, gdyż, jak mówi, osiągnięcie takiego wieku przez naszą mieszkankę to prawdziwa duma i radość dla nas wszystkich. 

Helena Górniak urodziła się dokładnie 15 lipca 1920 r. w Żukowie Górnym na Zaolziu, jako córka Jana Danysia i pochodzącej z Hermanic Zuzanny z domu Sikora. Miała dwóch braci i dwie siostry. Uczęszczała do polskiej szkoły podstawowej w rodzinnym Żukowie, a następnie została zapisana do niemieckojęzycznej szkoły w Czeskim Cieszynie. Szkoła była dla niej pierwszym małym oknem na świat, niestety po trzech latach edukacji, z przyczyn rodzinnych w dużej mierze związanych ze śmiercią ojca, musiała zrezygnować z nauki. Wróciła do Żukowa, aby pomóc zajmować się domem i gospodarstwem rolnym. W wieku 17 lat Helena ukończyła trzymiesięczny kurs w szkole rolniczej w Międzyświeciu, w czasie którego doskonaliła umiejętności związane z prowadzeniem domu i pracą na roli. Swojego męża Pawła Górniaka poznała odwiedzając rodzinę w Godziszowie. Po ślubie zamieszkali wspólnie na gospodarstwie męża w Goleszowie, gdzie urodziło im się sześcioro dzieci. 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

20.07 2024

Gramy dla Kubusia

godz. 15:00
Goleszów, ul. Sportowa 2
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Lipiec 2024

W lipcowym wydaniu Panoramy Goleszowskiej uwadze Czytelników polecamy wiele ciekawych artykułów i informacji istotnych dla mieszkańców gminy. Są to m.in. bieżące wiadomości samorządowe oraz relacje z imprez i jubileuszy, jakie odbywały się w ciągu ostatnich kilku tygodni. Wyjątkowi goście, jakich zobaczyć można w aktualnym, wakacyjnym numerze to niewątpliwie absolwenci wszystkich przedszkoli z terenu naszej gminy.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie