Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

103-letnia jubilatka z Goleszowa

W lipcu tego roku swoje 103. urodziny obchodziła Pani Helena Górniak z Goleszowa. Z tej okazji wójt Sylwia Cieślar przybyła do jubilatki z wizytą, składając najserdeczniejsze życzenia w imieniu własnym, jak i mieszkańców gminy Goleszów, gdyż, jak mówi, osiągnięcie takiego wieku przez naszą mieszkankę to prawdziwa duma i radość dla nas wszystkich. 

Helena Górniak urodziła się dokładnie 15 lipca 1920 r. w Żukowie Górnym na Zaolziu, jako córka Jana Danysia i pochodzącej z Hermanic Zuzanny z domu Sikora. Miała dwóch braci i dwie siostry. Uczęszczała do polskiej szkoły podstawowej w rodzinnym Żukowie, a następnie została zapisana do niemieckojęzycznej szkoły w Czeskim Cieszynie. Szkoła była dla niej pierwszym małym oknem na świat, niestety po trzech latach edukacji, z przyczyn rodzinnych w dużej mierze związanych ze śmiercią ojca, musiała zrezygnować z nauki. Wróciła do Żukowa, aby pomóc zajmować się domem i gospodarstwem rolnym. W wieku 17 lat Helena ukończyła trzymiesięczny kurs w szkole rolniczej w Międzyświeciu, w czasie którego doskonaliła umiejętności związane z prowadzeniem domu i pracą na roli. Swojego męża Pawła Górniaka poznała odwiedzając rodzinę w Godziszowie. Po ślubie zamieszkali wspólnie na gospodarstwie męża w Goleszowie, gdzie urodziło im się sześcioro dzieci. 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

08.12 2023

Rozświetlenie choinki w gminie Goleszów

godz. 16:00
Plac przy Urzędzie Gminy w Goleszowie
09.12 2023

Spotkanie świąteczne i kiermasz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy

godz. 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Listopad 2023

Listopadowy numer Panoramy informuje m.in. o tym, jak głosowali mieszkańcy naszej gminy w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. U progu zimy istotne dla wielu mieszkańców będzie również ogłoszenie o sprzedaży groszku węglowego oraz przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie kominiarskim. Ponadto w niniejszym numerze nie brakuje doniesień o zakończonych i zaplanowanych inwestycjach w gminie Goleszów, a także relacji z uroczystości i jubileuszy obchodzonych w minionym miesiącu. Zapowiedź wydarzenia, jakim jest rozświetlenie choinki, wieńczy niniejsze wydanie i pozwala przenieść się myślami w nadchodzący magiczny czas…

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie