Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

100-lecie Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer w Dzięgielowie

Zbliża się niezwykły jubileusz 100-lecia Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer w Dzięgielowie. Organizacja ta działa na naszym terenie niosąc pomoc i opiekę potrzebującym.

W ramach obchodów tej niezwykłej rocznicy, przygotowane zostały różne wydarzenia.  W Kościele Jezusowym w Cieszynie 16 września, o godz. 16.00, odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy z okazji 100-lecia Diakonatu. Podczas koncertu wystąpi miedzy innymi Chór i Orkiestra "ECHO" z Czeskiej Republiki.

W niedzielę 17 września zapraszamy na Dziękczynne Nabożeństwo Jubileuszowe, które odbędzie się w Kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie o godz. 15:00, podczas którego kazanie wygłosi bp Jerzy Samiec, a okoliczne pozdrowienie przekaże ks. Anne Burghardt z Genewy. Podczas nabożeństwa będzie można wysłuchać koncertu orkiestry misyjnej z Wisły oraz chóru kościelnego parafii Dzięgielów pod dyr. Ewy Zwias. 

Do zwiedzenia przygotowane zostały także wystawy prezentujące historię placówki: Życie i dzieło Diakonatu "Eben - Ezer" oraz 150-lecie urodzin ks. Seniora Karola Kulisza założyciela Diakonatu „Eben - Ezer”.

Po występach na gości będzie czekał poczęstunek w ogrodzie przy kościele

Wstęp wolny

Więcej informacji na poniższym plakacie.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie