Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Niedziela, 19 września była wyjątkowa dla społeczności ewangelickiej Dzięgielowa. W kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie odbyło się bowiem nabożeństwo z okazji kilku ważnych jubileuszy.

Wyjątkowa rocznica Ewangelickiego Diakonatu Eben-Ezer

2021-09-20

Niedziela, 19 września była wyjątkowa dla społeczności ewangelickiej Dzięgielowa. W kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie odbyło się bowiem nabożeństwo z okazji kilku ważnych jubileuszy. Z tegoroczną 98. rocznicą powstania diakonatu żeńskiego Eben-Ezer  w Dzięgielowie wiąże się także 35-lecie poświęcenia nowego Domu Macierzystego Sióstr Diakonis, 40. rocznica zamieszkania pierwszego podopiecznego w budynku Emaus oraz 20-lecie oddania do użytku domu opieki Emaus-2. Szczególny powód do celebracji tego dnia miały również siostry diakonisy, które obchodziły jubileusze swojej służby diakonackiej.

 

Uroczystość rozpoczęła się od liturgii połączonej z uroczystymi obchodami jubileuszy. Poprowadził ją proboszcz parafii ks. Marek Londzin, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jan Kurko z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu Miechowicach. Uroczystego błogosławieństwa podczas liturgii udzielił natomiast biskup diecezji cieszyńskiej dr Adrian Korczago.  Całość uświetniła oprawa przygotowana przez Chór Ewangelicki z Dzięgielowa, który niedawno również świętował swoją 90. rocznicę działalności. 

 

W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy naszej gminy, zaproszeni goście a także przedstawiciele władz samorządowych w tym Wójt Gminy Sylwia Cieślar, przewodniczący Rady Gminy Karol Lipowczan, sołtys Dzięgielowa Zbigniew Krzemień oraz radna Rady Gminy Dorota Skark-Pieprzka. Podziękowania oraz życzenia z okazji obchodzonych jubileuszy wygłosili biskup diecezji cieszyńskiej dr Adrian Korczago oraz wójt Sylwia Cieślar. Wójt Gminy Goleszów przy okazji jubileuszu 98-lecia założenia Diakonatu w szczególny sposób dziękowała Siostrom Diakonisom za pełną poświęcenia służbę na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia. - Pomagając innym, rozbudzacie w ludziach szczęście i radość. Każdy Wasz gest, dobre słowo czy uśmiech mają niezwykłą moc. Dają seniorom oraz osobom chorym i cierpiącym iskierkę nadziei na lepsze jutro, nawet jeśli muszą zmagać się z różnymi dolegliwościami. Wasza służba jest dowodem miłości wobec innych. Jest ona wzniosła, autentyczna i bezinteresowna - mówiła podczas niedzielnego jubileuszu Sylwia Cieślar.Szczególny powód do celebracji tego dnia miały również siostry diakonisy, które obchodziły jubileusze swojej służby diakonackiej.
Szczególny powód do celebracji tego dnia miały również siostry diakonisy, które obchodziły jubileusze swojej służby diakonackiej.
Całość uświetniła oprawa przygotowana przez Chór Ewangelicki z Dzięgielowa, który niedawno również świętował swoją 90. rocznicę działalności.
Całość uświetniła oprawa przygotowana przez Chór Ewangelicki z Dzięgielowa, który niedawno również świętował swoją 90. rocznicę działalności.
Niedziela, 19 września była wyjątkowa dla społeczności ewangelickiej Dzięgielowa. W kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie odbyło się bowiem nabożeństwo z okazji kilku ważnych jubileuszy.
Niedziela, 19 września była wyjątkowa dla społeczności ewangelickiej Dzięgielowa. W kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie odbyło się bowiem nabożeństwo z okazji kilku ważnych jubileuszy.

Dodał smanka
 

Pozostałe aktualności:

 • Panorama Goleszowska świętuje swoje 30-lecie. Tym bardziej zachęcamy wiernych Czytelników naszego gminnego informatora do lektury.

  Jubileuszowa Panorama Goleszowska

  21.10
  2021
  Panorama Goleszowska świętuje swoje 30-lecie. Tym bardziej zachęcamy wiernych Czytelników naszego gminnego informatora do lektury.
 • Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych Rolników do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

  Ogólnopolski konkurs dla rolników

  21.10
  2021
  Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych Rolników do udziału w II...
 • ul. Objazdowa

  Ulice Objazdowa w Bażanowicach oraz…

  21.10
  2021
  Zakończyła się modernizacja kolejnych dróg w gminie Goleszów. Tym razem udało się wyremontować ulice: Objazdową w Bażanowicach na...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT