Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
Zdjęcie

Makieta Goleszowskiej Cementowni i Izba Oświęcimska zapraszają

W niedzielę 24 września zapraszamy do zobaczenia interaktywnej Makiety Goleszowskiej Cementowni oraz do zwiedzenia Izby Oświęcimskiej znajdujących się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu +48 728 657 251, lub adresem e-mail goleszow@silesia.travel

Wejście na ekspozycję o godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00. 

Makieta Goleszowskiej Cementowni to zaawansowana technicznie atrakcja, która pozwoli odwiedzającym na dokładne zapoznanie się z układem budynków cementowni, ich opisem oraz przeznaczeniem. Makieta posiada również dodatkowe funkcje, takie jak zmiana oświetlenia, symulacje efektów dźwiękowych czy ruchome elementy.

Izba Oświęcimska powstała przy wykorzystaniu nowoczesnych technik wystawienniczych zawierających m.in. migające, intensywne światło oraz głośne dźwięki, które mogą być uciążliwe dla osób wrażliwych na tego rodzaju bodźce.

Przebudowa i modernizacja Izby Oświęcimskiej została zrealizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, zaś Makieta stanowi część działań w ramach projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej”, którego celem jest wspieranie rozwoju turystyki i atrakcyjności Śląska Cieszyńskiego poprzez stworzenie rekreacyjnej i edukacyjnej transgranicznej trasy turystycznej pn. ,,Śladami rewolucji przemysłowej”. Projekt został zrealizowany w partnerstwie z Gminą Jasienica. Uczestniczyły w nim także czeskie gminy Nydek i Wędrynia.

Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie