Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
Zdjęcie

5. zimowe wejśćie na Czantorię w krótkich gaciach - idziemy dla Jacka Jakubowskiego

Serdecznie zapraszamy na 5. edycję zimowego wejścia na Czantorię w krótkich gaciach, a więc wydarzenia które oprócz wspólnego zdobywania Czantorii zimą, ma na celu zbiórkę charytatywną. Zebrane środki przeznaczane są na leczenie i rehabilitację mieszkańców naszego regionu. W ramach 5. edycji wydarzenia organizatorzy postanowili dedykować swoją charytatywną zbiórkę mieszkańcowi oraz strażakowi-ochotnikowi z gminy Goleszów. Jacek Jakubowski – bo to o nim mowa - ma 53 lata, od lat zawodowo był kierowcą ciężarówki oraz od 35 lat służył w podziale bojowym jako dowódca oraz kierowca w jednostce OSP w Kisielowie. Niestety wszystko zmieniło się w sierpniu 2022 roku, gdy usłyszał diagnozę o nowotworze złośliwym – mięsaku w lewej łydce. Od tego czasu przeszedł kilka cykli chemioterapii, radioterapii oraz operacji. Niestety wyniki okazały się bardzo złe - pojawiły się przerzuty i zapadła decyzja o amputacji lewej nogi w udzie. Zebrane podczas 5. edycji zimowego wejścia na Czantorię środki przekazane zostaną na zakup protezy nogi oraz rehabilitację i dalsze leczenie. 

Tegoroczna edycja zimowego wejścia na Czantorię odbędzie się pod patronatem honorowym ikony morsowania, rekordzisty księgi Guinnessa - Valerjana Romanovskiego, który towarzyszyć będzie uczestnikom wydarzenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli również Sylwia Cieślar - wójt Gminy Goleszów, Przemysław Korcz - burmistrz Miasta Ustroń, Mieczysław Szczurek - starosta Cieszyński.

Na uczestników wydarzenia na mecie, która zlokalizowana będzie na terenie Stacji Górnej, czekać będą medale pamiątkowe, baseny z zimną wodą, w których miłośnicy zimowych aktywności będą mogli morsować na wysokości 851 m n.p.m., ciepły posiłek, balia z ciepłą wodą dla osób wolących nieco wyższe temperatury oraz ognisko. Wspólny czas uatrakcyjni uczestnikom występ Kapeli Góralskiej. Organizatorem wydarzenia jest Kolej Linowa Czantoria oraz Sebastian Tryka.

PROGRAM WYDARZENIA:
- 10:30 - 10:45 - zbiórka uczestników na terenie Stacji Dolnej Kolei Linowej Czantoria w Ustroniu
- 10:45 - powitanie Uczestników i oficjalne rozpoczęcie imprezy
- 10:50 - 10:55 - wspólna rozgrzewka
- 11:00 - START

Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie