Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Żywe lekcje historii w Goleszowie

W minionym tygodniu uczniowie goleszowskiej szkoły podstawowej oraz cieszyńskiego Zespołu Szkół Budowlanych uczestniczyli w żywej lekcji historii w Izbie Oświęcimskiej oraz przy Makiecie Goleszowskiej Cementowni.   

W trakcie tych odwiedzin młodzież mogła poznać historię Goleszowa do najdawniejszych czasów. Zapoznali się również ze specyfiką produkcji cementu w goleszowskiej fabryce oraz poznali jej losy od powstania do zakończenia działalności.

Młodzi ludzie z zaciekawieniem obejrzeli ekspozycje w Izbie Oświęcimskiej i wysłuchali prelekcji dotyczącej istnienia w czasie II wojny światowej w Goleszowie podobozu, w którym przebywali więźniowie, zesłani przez okupanta na katorżniczą pracę.    

Takie lekcje pozwalają w ciekawy sposób uczyć się historii i w łatwiejszy sposób przyswajać sobie wiedzę zawartą w podręcznikach.    

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie