Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Zawody wędkarskie strażaków ochotników

W niedzielę, 1 października na akwenie TON w Goleszowie odbyły się finałowe zawody wędkarskie strażaków ochotników w ramach rywalizacji o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie. Strażacy rywalizowali wcześniej na zawodach w Zebrzydowicach i Pruchnej. W finałowej rywalizacji wzięło udział osiem drużyn dorosłych oraz trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu powiatu cieszyńskiego.

Zawody w Goleszowie zakończyły się zwycięstwem zawodnika reprezentującego gminę Zebrzydowice Marcina Grima, który wyprzedził reprezentującego gminę Goleszów Bartosza Grzegorza (OSP Kozakowice) oraz kolejnego reprezentanta Zebrzydowic, Gracjana Grima. Uroczystego wręczenia pucharów dokonała Sylwia Cieślar – Wójt Gminy Goleszów, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie, pod której patronatem odbywały się niedzielne zawody. W klasyfikacji drużynowej niedzielnych zawodów zwyciężyli reprezentanci Zebrzydowic przed Wisłą oraz reprezentacją gminy Goleszów – zawodnikami z OSP Dzięgielów.

Natomiast w łącznej klasyfikacji Grand Prix  2023 po trzech zawodach zwyciężyli zawodnicy z Wisły przed Zebrzydowicami oraz Hażlachem. Zwycięzcy odebrali okazały puchar z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie Tomasza Bujoka. Goleszowskie drużyny zajęły odpowiednio: 5 miejsce OSP Kozakowice oraz 6 miejsce OSP Dzięgielów. W łącznej klasyfikacji drużyn MDP zwyciężyli reprezentanci Cieszyna (MDP OSP Cieszyn Bobrek).

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.07 2024

Dni Dobrej Nowiny w Kozakowicach

godz. 9:00 do 17.07.2024 13:00
OSP Kozakowice
17.07 2024

Zgrana Biblioteka

godz. 11:00 do 13:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Czerwiec 2024

Przełom maja i czerwca to czas, kiedy nasza gmina tętni życiem, a kalendarz wydarzeń pęka w szwach od różnorodnych inicjatyw. W tym numerze zapraszamy do zapoznania się z relacjami z imprez, które odbywały się w ostatnim czasie, a były to m.in. gminne i powiatowe uroczystości strażackie, pikniki i festyny szkolne oraz sportowe, a także różnorodne zawody i konkursy. Nie brakuje również istotnych informacji i podpowiedzi urzędowych oraz zapowiedzi nadchodzących wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na stronie 22. można zobaczyć uśmiechniętych ósmoklasistów, którzy właśnie opuszczają progi gminnych podstawówek. Niestety, musimy również wspomnieć o gwałtownej ulewie, która na początku czerwca wyrządziła znaczące szkody na terenie naszej gminy. Chcemy wyrazić naszą solidarność z poszkodowanymi mieszkańcami oraz podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i wsparcie podczas tej trudnej sytuacji.
Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie