Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Zaproszenie do Izby Oświęcimskiej i Makiety Goleszowskiej Cementowni

W niedzielę, 9 lipca zapraszamy do odwiedzenia Izby Oświęcimskiej oraz interaktywnej Makiety Goleszowskiej Cementowni znajdującej się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie. 

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu +48 728 657 251, lub adresem e-mail goleszow@silesia.travel

Wejście na ekspozycję o godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.   

Izba Oświęcimska powstała przy wykorzystaniu nowoczesnych technik wystawienniczych zawierających m.in. migające, intensywne światło oraz głośne dźwięki, które mogą być uciążliwe dla osób wrażliwych na tego rodzaju bodźce.   

Przebudowa i modernizacja Izby Oświęcimskiej została zrealizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, zaś Makieta stanowi część działań w ramach projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej”, którego celem jest wspieranie rozwoju turystyki i atrakcyjności Śląska Cieszyńskiego poprzez stworzenie rekreacyjnej i edukacyjnej transgranicznej trasy turystycznej pn. ,,Śladami rewolucji przemysłowej”. Projekt został zrealizowany w partnerstwie z Gminą Jasienica. Uczestniczyły w nim także czeskie gminy Nydek i Wędrynia.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

17.02 2025

Konkurs literacki: Wykulana historia

godz. 9:00 do 21.03.2025 13:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
24.02 2025

Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goleszowie!

godz. 9:00 do 26.02.2025 11:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2025

Drodzy Czytelnicy, lutowy numer „Panoramy Goleszowskiej” wypełniają treści dotyczące inwestycji, wydarzeń i ważnych dla mieszkańców ogłoszeń. Prezentujemy przegląd inwestycji prowadzonych jednocześnie w czterech gminnych jednostkach, których efekty są coraz wyraźniej widoczne. Trwa kwalifikacja wojskowa 2025 – podpowiadamy, kogo dotyczy i jak się do niej przygotować. To także kluczowy moment dla rodziców i dzieci – z początkiem marca rozpoczyna się rekrutacja do gminnych szkół i przedszkoli, prezentujemy więc kalendarium terminów w postępowaniu rekrutacyjnym. Uwadze Czytelników polecamy również pozostałe bieżące informacje oraz relacje z uroczystości i spotkań, które miały miejsce w gminie Goleszów w ostatnich tygodniach, a także rozmowę z kierownikiem Posterunku Policji w Goleszowie.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie