Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Za nami I Bieg na Budzin

W sobotę 28 czerwca w Lesznej Górnej odbyła się pierwsza edycja Biegu na Budzin – rajdu na nartorolkach w stylu klasycznym. Na starcie stanęło 66 zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się z wymagającą trasą prowadzącą z okolic kościoła św. Marcina do Polany Budzin. Zawody rozegrano na dwóch dystansach: 12 km – bieg główny mężczyzn oraz 4 km – kobiety oraz mężczyźni 60+.

W biegu głównym zwyciężył Wojciech Wojtyła z Pogórza, wyprzedzając Jana Fijaka z Siennej oraz Rafała Potrząsaja z Cichego. Na krótszym dystansie najlepszy okazał się Oskar Kremski z Wodzisławia Śląskiego, drugie miejsce zajął Samuel Skurzok z Jaworzynki, a trzecia była Marcelina Rakoszek z Pogórza.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Kinga Gazurek (Istebna), Marcelina Rakoszek, Aleksandra Kawulok (Jaworzynka), Anna Karaś (Szczecin), Oskar Kremski, Wojciech Wojtyła, Marcin Węgrzyn (Nowy Targ), Jan Fijak, Stanisław Gąsienica (Kościelisko) oraz Edward Mucha (Limanowa).

Zakończenie zawodów oraz dekoracja zwycięzców odbyły się na terenie akwenu „Ton” w Goleszowie. Organizatorami wydarzenia byli Dawid Macura i Adam Matuszny, wspierani przez Gminę Goleszów.

Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się tutaj.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

16.06 2025

Bezpłatne warsztaty florystyczne dla mieszkańców gminy Goleszów

godz. 15:00 do 21.07.2025 18:00
Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszowie, ul. Szkolna 7 (tymczasowa siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie)
02.07 2025

Wakacje z gminną biblioteką - bezpłatne gry i zabawy co środę w bibliotece!

godz. 10:00 do 27.08.2025 11:30
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Czerwiec 2025

Zapraszamy do lektury najnowszego, czerwcowego wydania „Panoramy Goleszowskiej”! Jak zawsze znajdą w nim Państwo barwne podsumowanie wydarzeń z życia naszej gminy – od ważnych inwestycji, które realnie wpływają na komfort mieszkańców, po relacje z pikników, festynów i imprez plenerowych, które tchnęły życie w nasze miejscowości.

W tym numerze zapowiadamy również nadchodzące atrakcje – w tym Plażę Goleszów, czyli letnią imprezę plenerową dla całych rodzin. Warto także zajrzeć do działu Podpowiedzi urzędowe, gdzie czeka m.in. zaproszenie do konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji gminy. Każdy głos się liczy!

Życzymy przyjemnej lektury i słonecznego początku lata!

Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie