ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Za nami 54. turniej szachowy Mokate

Blisko setka szachistów i szachistek przybyła na 54. Międzynarodowy Turniej Mokate o Puchar Prezesa Zarządu dra Adama Mokrysza, który rozegrany został w niedzielę, 20 października w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kisielowie.

Najlepsze wyniki i miejsca na podium zajęli: Eneasz Wiewióra z KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny (1. miejsce), Maciej Świcarz z Fundacji KSz Polonia Wrocław (2. miejsce) oraz Tomasz Ciesielski z KSz Czerwionka-Leszczyny (3. miejsce). Z kolei wśród zawodniczek trzy miejsca na podium zajęły: Karina Cyfka z KSz Miedź Legnica (1. miejsce), Alicja Wojs z UKS Pionier Jastrzębie Zdrój (2. miejsce) oraz Jolanta Guzik z MCKIS Jaworzno (3. miejsce). Bardzo dobre wynik zanotowali także reprezentanci goleszowskiego klubu, wśród których najlepszy wynik i 5. miejsce zajął Mateusz Macura. Oprócz niego zacięte walki stoczyli także Dawid Marekwica, Stanisław Matus oraz Nikodem Cieślar.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Szachowe Olimpia Goleszów, które zmagania najlepszych szachistów i szachistek zorganizowało przy wsparciu Gminy Goleszów w ramach projektu "Szachy 2024" oraz firmy Mokate, która była fundatorem nagród głównych.