Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Wspólnie świętujemy majowe święta narodowe

Zapraszamy do goleszowskiego amfiteatru, gdzie w wczesnym ranem, 2 maja powstała specjalna ekspozycja towarzysząca majowym świętom narodowym. Patriotyczna dekoracja oraz punkt, w którym można pobrać bezpłatne biało-czerwone chorągiewki znajduje się za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie i ma podkreślać znaczenie Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Ekspozycja powstała z inicjatywy wójt gminy Goleszów Sylwii Cieślar, a wykonali ją pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie. 

- Mam nadzieję, że pomysł przypadnie do gustu i znajdą się chętni do wykonania pamiątkowych zdjęć z naszymi narodowymi barwami w tle
- komentuje Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów. 

Ekspozycja za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goleszowie to nie jedyny, biało-czerwony akcent tegorocznych obchodów Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Przez cały tydzień radni Młodzieżowej Rady Gminy wspierani przez wójt gminy Goleszów rozdawali biało-czerwone chorągiewki, odwiedzając wszystkie gminne szkoły, przedszkola oraz kluby seniora. Młodzi radni pojawili się także w Urzędzie Gminny w Goleszowie przekazując chorągiewki pracownikom goleszowskiego urzędu. 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.12 2025

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki "50 plus" w Dzięgielowie

godz. 9:00 do 28.03.2026
Dzięgielów - sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
02.02 2026

Zajęcia fitness „Zdrowe Ciało”.

godz. 18:30 do 29.06.2026 19:30
Szkoła Podstawowa w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2026

Drodzy Czytelnicy,
lutowe wydanie „Panoramy” potwierdza, że mieszkańcy naszej gminy chętnie angażują się w życie lokalnej społeczności oraz w inicjatywy charytatywne. Relacjonujemy m.in. wielki finał WOŚP z rekordową zbiórką, a także przypominamy o możliwości wsparcia potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% podatku. Podpowiadamy również, co zrobić ze zużytymi tekstyliami, oraz zachęcamy do sięgnięcia po poradnik bezpieczeństwa, który przypomina, jak przygotować się na różne sytuacje kryzysowe. Wspominamy ważne rocznice i spotkania lokalnych organizacji podsumowujące miniony rok. Miłośnicy sportu znajdą relacje z sukcesów mieszkańców, które przyniosły powody do dumy całej gminie. Szczególną uwagę poświęcamy rekrutacji do szkół i przedszkoli – to dobry moment, by zaplanować edukacyjną przyszłość dzieci i zapoznać się z ofertą placówek działających w gminie.

Zapraszamy do lektury

Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie