Uroczystość odsłonięcia tablicy pamięci profesora Pawła Puczka
W dniu dzisiejszym, w godzinach dopołudniowych, w Cisownicy miała miejsce niezwykła uroczystość. Na ścianie rodzinnego domu rodziny Puczków, odsłonięta została tablica, poświęcona pamięci Pawła Puczka - wielkiego skrzypka, pedagoga, profesora Akademii Muzycznych w Katowicach i Wrocławiu, koncertmistrza Opery Królewskiej w Liège (Belgia).
Na to niezwykłe wydarzenie przybyło wiele znamienitych gości z całej Polski, a także przyjaciele i znajomi tego niezwykłego muzyka związanego z Cisownicą i Śląskiem Cieszyńskim, korzeniami oraz dźwiękami dzieciństwa i lat młodości, kiedy odkrywał swój talent muzyczny.
W imprezie wzięło udział ok 100 osób, w tym Rektor Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Władysław Szymański (inicjator wydarzenia), Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Ryszard Koziołek, Prorektor Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Wanda Palacz, przedstawiciele Akademii Muzycznej we Wrocławiu prof. Piotr Rojek i prof. Ryszard Żołędziewski, Dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji cieszyńskiego uniwersytetu dr hab. Katarzyna Marcol, prof. zwyczajny Ewa Chojecka, braci śp. Profesora – Jan i Erwin z rodzinami oraz córka Patrycja Strzelecka z rodziną.
Przed rodzinnym domem prof. Pawła Puczka, okolicznościowe przemówienia wygłosili Zastępca Wójta Gminy Goleszów prof. UŚ dr hab. Rafał Glajcar, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Ryszard Koziołek i Patrycja Strzelecka - córka śp. Profesora.
Ceremonii odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali wspólnie prof. Władysław Szymański, zastępca wójta prof. UŚ Rafał Glajcar, Patrycja Strzelecka i Jan Puczek wraz z wnukiem.
Po uroczystości przy domu rodzinnym, uczestnicy udali się do kościoła Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cisownicy, na koncert w wykonaniu przyjaciół i wychowanków profesora Pawła Puczka. Dzięki niebywałemu kunsztowi wykonania ogromnie utalentowanych wykonawców, było to niezwykłe przeżycie dla zgromadzonych w świątyni. Melodie, które wybrzmiały, głęboko wpłynęło na zmysły, przenosząc słuchaczy w niezwykły świat muzyki klasycznej, trudnych do przekazania słowami.
Ta niezwykła uroczystość odbyła się dzięki wspólnym działaniom przedstawicieli Gminy Goleszów, Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz rodziny i przyjaciół profesora Pawła Puczka.
Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z uroczystości w fotorelacji oraz krótkiej relacji z koncertu.