Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Tour de Pologne zawita do gminy Goleszów

29 lipca na trasę wyruszy światowa czołówka kolarzy w ramach 50. Tour de Pologne. 5 etap wyścigu wystartuje z Pszczyny do Bielska-Białej i to właśnie na tym etapie znajdzie się gmina Goleszów, przez którą przejadą najlepsi kolarze – uczestnicy jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce.

Przez gminę Goleszów peleton Tour de Pologne przejedzie w ramach liczącego prawie 199 kilometrów 5. etapu wyścigu. - Na metę w Bielsku-Białej, kolarze wyruszą z Pszczyny. Wcześniej będą musieli pokonać kilka trudnych podjazdów. Na trasie 5. etapu mamy trzy Premie Lotne LOTTO: w Ustroniu, Istebnej i Wilkowicach, dwie Premie Górskie PZU I kategorii: Ochodzita i Salmopol. Ta druga nosi imię Joachima Halupczoka. Jest też Premia Górska PZU II kategorii – Zameczek – czytamy w komunikacie organizatora 50. Tour de Pologne.

Do naszej gminy światowa czołówka kolarzy wjedzie w środę, 2 sierpnia od strony Międzyświecia. Peleton przejdzie przez Kisielów, Godziszów, Goleszów obok Urzędu Gminy oraz Cisownicę, kierując się na Ustroń.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie