Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Seniorzy z Dzięgielowa na wycieczce w Chorzowie i Zabrzu

W dniu 29 listopada członkowie Klubu Seniora w Dzięgielowie wybrali się na wycieczkę autokarem do Chorzowa i Zabrza. Wójt Sylwia Cieślar zrobiła seniorom niespodziankę pojawiając się na zbiórce przed wyjazdem, życząc wszystkim udanej wycieczki i przekazując słodkie upominki na drogę. 

Podczas wycieczki Seniorzy zwiedzili Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, gdzie udokumentowane, zachowane i pielęgnowane jest dziedzictwo kultury przemysłowej Chorzowa oraz Górnego Śląska. Znajdują się tutaj również imponujące maszyny hutnicze z XIX i XX wieku. Następnie uczestnicy wyjazdu odwiedzili Stadion Śląski. Zobaczyli salę muzealną z eksponatami sportowymi, lożę prasową i vip, szatnię sportowców oraz taras widokowy stadionu. Atrakcją kończącą całodzienny wyjazd była wizyta w Parku Miliona Świateł w Zabrzu, gdzie stworzono bajkową krainę, pełną efektów świetlnych i niesamowitych iluminacji. To kolejna udana wyprawa naszych dzięgielowskich emerytów, którzy z ogromną przyjemnością odkrywają ciekawe miejsca nie tylko w naszym regionie.

Klub Seniora w Dzięgielowie serdecznie dziękuje wójt Sylwii Cieślar za organizację  i pokrycie kosztów wycieczki.

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie