Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Półkolonie z Gok-iem pełne atrakcji

W ubiegłym tygodniu dzieci i młodzież z naszej gminy uczestniczyły w półkoloniach, gdzie czekało na nich mnóstwo ciekawych atrakcji. Program obejmował m.in. wyjazd do GOjump-Park Trampolin w Bielsku Białej; Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie; wyjście do kina; Muzeum Drukarstwa w Cieszynie; Aquadrom; Muzeum Beskidzkie w Wiśle; Funzeum oraz kulig w Dolinie Białej Wisełki.
Dzieci brały udział w Eko-warsztatach, na których wykonały świece z wosku pszczelego. W muzeum drukarstwa każdy miał możliwość wykonania własnego linorytu. W Muzeum Beskidzkim dzieci odbyły podróż w czasie i brały udział w lekcji jak za czasów swoich pradziadków - ta lekcja była okazją do nauki pisania gęsim piórem i na glinianych tabliczkach.
Uczestnicy półkolonii wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszem Policji z goleszowskiego posterunku oraz wykonali plakaty "Bezpieczne ferie". Zwiedzili również naszą lokalna atrakcję - makietę goleszowskiej cementowni, gdzie wpisali się do księgi pamiątkowej.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

13.05 2024

Emilia Foltyn - autorska wystawa prac plastycznych

godz. 9:00 do 21.06.2024 8:58
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
13.05 2024

Geografia w kredensie - Wiesława i Roman Macura

godz. 9:00 do 21.06.2024 9:01
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2024

Nowe wydanie Panoramy Goleszowskiej zawiera m.in. relację z pierwszej sesji Rady Gminy Goleszów w nowym składzie, podczas której miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie wójt Sylwii Cieślar ponownie wybranej na to stanowisko. Ponadto w majowym numerze nie brakuje przeglądu aktualności oraz relacji z różnorodnych wydarzeń, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców gminy. Wyjątkowy wywiad z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy rzuca światło na zaangażowanie młodych mieszkańców w życie samorządowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie