Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów

W czasie tegorocznych Dożynek Gminnych - Dni Gminy Goleszów wystąpi nasz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca Goleszów, działający od marca 1993 roku, a powołany z inicjatywy dzieci i młodzieży. Od początku istnienia, pięknymi występami, uświetnia różne uroczystości na terenie gminy. W swym dorobku ma również występy w kraju i poza jego granicami (m. in. Finlandia, Macedonia, Serbia, Francja, Ukraina, Niemcy). Wystawił dwa widowiska: "Jezusek w Goleszowie" i "Goleszowski wiesieli". Brał także udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych

W dniu 27 sierpnia podczas Dożynek Gminnych, zespół zaprezentuje obrzęd dożynkowy. Dzieci i młodzież w pięknych strojach cieszyńskich przekażą chleb i wieniec gazdom tegorocznych dożynek, wyrecytują wiersze oraz zaśpiewają pieśni. Następnie zaproszą na koncert, w czasie którego wykonają tradycyjne tańce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dożynkach!

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie